پیروزی بایدن در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در کارولینای جنوبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با شکست سایر نامزدهای دموکرات از جمله دین فیلیپس نماینده مینه سوتا در کنگره و ماریان ویلیامسون نویسنده مشهور آمریکایی در رأی‌گیری مقدماتی نامزدهای دموکرات در ایالت کارولینای جنوبی پیروز شد.

انتخابات مقدماتی برای تعیین نامزد نهایی حزب دموکرات شامگاه شنبه چهاردهم بهمن در کارولینای جنوبی برگزار شد و بایدن با فاصله زیاد، اکثریت آرا را از آن خود کرد.

اهمیت پیروزی بایدن در این ایالت به این دلیل است که از لحاظ تاریخی کارولینای جنوبی یک ایالت قرمز محسوب می‌شود و معمولاً آرای آن در حمایت از نامزد حزب جمهوری‌خواه به صندوق‌ ریخته می‌شود اما در انتخابات دوره قبل اینگونه نشد و پیروزی بایدن در این ایالت به پیروزی او در انتخابات انجامید.

بایدن پس از پیروزی خطاب به حامیان خود گفت: «ما هیچکس را پشت سر نمی‌گذاریم. در سال 2020، این رای‌دهندگان کارولینای جنوبی بودند که ثابت کردند کارشناسان اشتباه می‌کنند. آنها روح تازه‌ای به مبارزات انتخاباتی ما دمیدند و ما را در مسیر پیروزی ریاست جمهوری قرار دادند. اکنون در سال 2024، مردم کارولینای جنوبی دوباره به میدان آمده‌اند و شک ندارم که شما، ما را در مسیر پیروزی دوباره ریاست ‌جمهوری قرار می‌دهید و مجددا دونالد ترامپ را به بازنده‌ تبدیل می‌کنید.»

جمهوری‌خواهان نیز تاکنون دو انتخابات درون‌حزبی در ایالت‌ای آیووا و نیوهمپشایر برگزار کرده‌اند و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، در هر دو ایالت به پیروزی قاطع دست یافته است.

نامزدهای نهایی دموکرات و جمهوریخواه تابستان آینده مشخص می‌شود و انتخابات ریاست جمهوری پانزدهم آبان سال آینده برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید