سالیوان: انجام حملات در داخل ایران را نمی‌توان تایید یا رد کرد

مشاور امنیت ملی آمریکا: هیچ نشانه‌ای مبنی بر تغییر سیاست ایران در قبال گروه‌های نیابتی مسلح وجود ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز یکشنبه، در واکنش به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی در حمله پهپادی به یک سایت نظامی آمریکایی در مرز سوریه و اردن، از تایید یا رد وجود برنامه‌ای برای حمله به اهدافی در داخل ایران خودداری کرد.

سالیوان در مصاحبه با شبکه آمریکایی «NBC» گفت که حملات هوایی واشینگتن علیه پایگاه‌هایی در سوریه و عراق «تاثیر بسیار خوبی» داشت و تاکید کرد که کشورش به این حملات ادامه خواهد داد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که «اقدامات بیشتری» در واکنش به حمله هوایی علیه پایگاه آمریکایی در اردن وجود دارد.

سالیوان گفت که اهداف بمباران شده علیه مواضع گروه‌های مسلح وابسته به ایران در عراق و سوریه «نظامی و مشروع» بودند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تاکید بر اینکه پاسخ آمریکا «یک کارزار نظامی باز نیست» افزود: «اگر در معرض تهدید و حملات قرار بگیریم، به آنها پاسخ خواهیم داد.»

سالیوان همچنین اعلام کرد که «هیچ نشانه‌ای مبنی بر تغییر سیاست ایران در قبال گروه‌های نیابتی مسلح وجود ندارد.»

گفتنی است آمریکا پس از کشته شدن 3 سرباز خود در حمله پهپادی که توسط شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران به پایگاهی در اردن انجام شد، حملاتی تلافی‌جویانه انجام داد.

اولین موج حملات آمریکا روز جمعه بیش از 85 هدف مرتبط با سپاه پاسداران و گروه‌های نیابتی تحت حمایت آن را در عراق و سوریه هدف قرار داد که به کشته شدن 40 نفر از آنان منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید