دو مقام آمریکایی: ایالات متحده اهدافی مرتبط با ایران را در یمن بمباران کرد

«سنتکام»: نیروهای ایالات متحده 6 موشک کروز ضد‌کشتی حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن که خطری قریب‌الوقوع علیه ناوهای جنگی و کشتی‌های تجاری در دریای سرخ تشکیل می‌داد را منهدم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی «سنتکام» در شبکه‌های اجتماعی توضیح داد که این موشک‌های در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها «برای حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ آماده پرتاب شده بود».

در دومین مرحله از پاسخ چند لایه و متعدد ایالات متحده به ایران و گروه‌های شبه‌نظامی آن در منطقه، شامگاه شنبه 14 بهمن طی حملاتی هوایی به صنعا، اهداف مرتبط با ایران در یمن بمباران شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» به نقل از دو مقام آمریکایی در دومین مرحله از پاسخ چند لایه و متعدد آمریکا به ایران و گروه‌های شبه‌نظامی آن در منطقه، شامگاه شنبه 14 بهمن طی 30 حمله هوایی 10 پایگاه متعلق به ایران و گروه شبه‌‌نظامی حوثی در صنعا، پایتخت یمن هدف بمباران شدید قرار گرفت.

رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها در شبکه‌های اجتماعی خبر دادند که شامگاه شنبه حملات آمریکا و بریتانیا دو منطقه «النهدین» و «عطان» را در جنوب پایتخت یمن هدف گرفته است.
پیش از آن رسانه‌های حوثی‌ها از حملات آمریکا و بریتانیا علیه اهدافی در الحدیده یمن خبر داده بودند.

شاهدان عینی به «فرانس پرس» شنیده شدن صداهای انفجارهای شدید و پرواز پرتعداد جنگنده‌ها در آسمان پایتخت یمن را تایید کردند.

شایان ذکر است که جمعه شب ایالات متحده آمریکا در اولین مرحله از پاسخ خود بیش از 85 هدف مرتبط با سپاه پاسداران ایران و گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت تهران را در سوریه و عراق هدف قرار داد که بنا به گزارش‌ها نزدیک به 40 نفر در آن حملات کشته شدند.

انهدام موشک‌های کروز

از سویی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» شامگاه شنبه در بیانیه‌ای گزارش داد که نیروهای تحت فرماندهی آن 6 موشک کروز ضد‌کشتی حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن که خطری قریب‌الوقوع علیه کشتی‌ها در دریای سرخ تشکیل می‌داد را منهدم کرده‌اند.

فرماندهی «سنتکام» در شبکه‌های اجتماعی توضیح داد که این موشک‌های در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها «برای حمله به کشتی‌ها در دریای سرخ آماده پرتاب شده بود».

به گزارش «فرانس پرس» سنتکام افزود: نیروهای ایالات متحده موشک‌هایی (از نوع کروز) در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن که تهدید و خطری قریب‌الوقوع علیه ناوهای جنگی نیروی دریایی آمریکا و کشتی‌های تجاری تشکیل می‌داد را هدف قرار داده و منهدم کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید