پنتاگون: پاسخ به کشتن نیروهای ما چند لایه و در بازه‌های زمانی متعدد داده خواهد شد

سخنگوی پنتاگون: آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست و ما در حال جنگ با ایران نیستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به حمله به پایگاه آمریکایی «تی 22» در مرز اردن که هفته گذشته جان 3 سرباز ایالات متحده را گرفت، ژنرال پاتریک رایدر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون»، جمعه 13 بهمن، تایید کرد که پاسخ واشینگتن به کشته شدن سه تن از سربازان آن چند لایه‌ای و در بازه‌های زمانی متعدد داده خواهد شد.

سخنگوی پنتاگون، در گفت‌و‌گو با «العربیه» گفت ما اقدامات را رصد می‌کنیم نه گفتار و گروه‌هایی مانند گردان‌های حزب‌الله و دیگران بیش از 160 حمله علیه نیروهای آمریکایی انجام داده‌اند.

رایدر، ادامه داد: «نیروهای ما برای تضمین شکست دائمی داعش در عراق و سوریه حضور دارند و این ماموریتی است که امیدوارم از سوی کل جامعه جهانی به عنوان یک عملیات مهم مورد توافق قرار گیرد».

سخنگوی پنتاگون با تاکید بر این‌که آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست، افزود: «ما در حال جنگ با ایران نیستیم.»

او همچنین گفت: «ما به دنبال تشدید تنش نیستیم، اما حملات علیه نیروهای خود را تحمل نخواهیم کرد و پاسخ مناسب خواهیم داد.»

پاتریک رایدر درباره تنش‌های دریای سرخ و حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری نیز گفت: «تلاش‌های ما در دریا حفاظت از کشتیرانی بین‌المللی و خدمه کشتی‌ها است که از خلیج عدن و دریای سرخ عبور می‌کنند» و هدف از این ماموریت مختل کردن نیروی حوثی‌ها و تضعیف توانایی این گروه در حمله به کشتی‌ها است.

این مقام نظامی آمریکایی افزود:«ما توانایی‌های حوثی‌ها را تضعیف کرده‌ایم، اما می‌دانیم که آنها قابلیت‌های بیشتری دارند.»

این سخنگو نظامی وزارت دفاع آمریکا همچنین گفت: «ما حملات دفاعی بازدارنده انجام می‌دهیم تا وقتی حوثی‌ها را در شرف حمله مشاهده کنیم، از بین ببریم و توانایی آن‌ها را تضعیف کنیم.»

لزوم اجماع بین‌المللی

سخنگوی پنتاگون در ادامه خاطرنشان کرد: «واشینگتن می‌داند که حوثی‌ها دلیل انجام این حملات را وضعیت غزه عنوان کرده‌اند. اما واقعیت‌ها چیز دیگری می‌گوید. آن‌ها کشتی‌های بیش از 50 کشور را هدف قرار داده‌اند.» رایدر افزود: این یک مشکل بین‌المللی که نیازمند راه‌حل و اجماع بین‌المللی است.

پاتریک رایدر همچنین گفت که ایالات متحده به همکاری نزدیک با متحدان و شرکای خود در منطقه برای دفاع از کشتیرانی بین‌المللی و محافظت از جان خدمه آن‌ها ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید