داغ شدن کارزار انتخاباتی ترامپ و هیلی در کارولینای جنوبی

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که هیلی در تقابل رودررو با بایدن پیشتازی قابل توجهی خواهد داشت، اما رقابت ترامپ و بایدن بسیار نزدیک‌تر خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارزارهای انتخاباتی دونالد ترامپ و نیکی هیلی روز پنجشنبه در کارولینای جنوبی داغ شدند. این ایالت محل برگزاری نبرد مهم بعدی برای کسب نامزدی ریاست جمهوری جمهوری‌خواهان در 24 فوریه است.

به گزارش «رویترز»، هیلی که آخرین رقیب باقی‌مانده ترامپ است، با امتناع از کناره‌گیری از کارزار انتخاباتی پس از پیروزی‌های متوالی ترامپ در آیووا و نیوهمپشایر، رئیس‌جمهوری پیشین را خشمگین کرده است. هیلی در یک آگهی جدید و ایمیل‌های تبلیغاتی ترامپ را «دروغگو، نامزد ضعیف، و ترسو» خواند.

ترامپ که در نظرسنجی‌های کارولینای جنوبی، که هیلی فرماندار پیشین آن بود، با اختلاف زیادی پیشتاز است، در یک رویداد انتخاباتی در کلمبیا مرکز این ایالت سیاستمداران محلی هوادار خود را برای حمله به هیلی جلو انداخت.

بیل تیلور، نماینده ایالتی جمهوری‌خواه و متحد سابق هیلی که اینک از ترامپ حمایت می‌کند، هیلی را یک «فرصت‌طلب سیاسی» خواند. استوارت جونز، یکی دیگر از نمایندگان ایالتی حامی ترامپ، گفت هیلی در زمینه مهاجرت ضعیف عمل می‌کند. ستاد انتخاباتی ترامپ نیز پنج‌شنبه روی همین موضوع دست گذاشت.

ترامپ مهاجرت را به کانون نبرد برای ریاست جمهوری تبدیل کرده است. این موضوعی است که نگرانی اصلی رای‌دهندگان جمهوری‌خواه است، به‌ویژه که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای مقابله با موج پناهجویان در مرز ایالات متحده و مکزیک تقلا می‌کند.

ترامپ از هیلی به دلیل مخالفت وی با طرح کشیدن دیوار مرزی انتقاد کرده است. هیلی در تبلیغ جدید از سوابق خود به عنوان فرماندار، از جمله امضای لایحه سختگیرانه علیه مهاجرت، سخن گفت و ترامپ را به دروغگویی درباره دستاوردهایش متهم کرد.

به گفته رویترز، کارزار هیلی در ایمیلی خطاب به حامیان ترامپ او را «هدیه‌ای به دموکرات‌ها» خواند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که هیلی در تقابل رودررو با بایدن پیشتازی قابل توجهی خواهد داشت، اما رقابت ترامپ و بایدن بسیار نزدیک‌تر خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید