منابع به «ان‌بی‌سی»: آمریکا در پاسخ حمله به نیروهایش مواضع ایرانی را هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با رادیو و تلویزیون «ان‌بی‌سی» گفتند که حملات تلافی‌جویانه آمریکا در پاسخ به حمله به نیروهایش در اردن، عملیاتی خواهد بود که ممکن است برای چند هفته ادامه یابد.

ان‌بی‌سی نوشته است که این عملیات آمریکا ممکن است شامل حمله به مواضع ایرانی در خارج از خاک ایران و یا حمله سایبری به اهداف ایرانی باشد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده سه‌شنبه اعلام کرد، تصمیمش را برای پاسخ به حمله‌ای پهپادی که به کشته‌شدن سربازان آمریکایی در اردن منجر شد، گرفته است.

پیش‌تر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با بیان این که شرایط در خاورمیانه خطرناک است، افزود که پاسخ نظامی آمریکا به این حمله ممکن است چندلایه، طی مراحل و به مرور زمان داده شود.

یک مقام آمریکایی روز گذشته به «ای‌بی‌سی نیوز» گفت که پاسخ ایالات متحده به حمله اردن که منجر به کشته‌شدن سربازان آمریکایی، «طی چند روز آینده» خواهد بود که «چندین هدف» را شامل خواهد شد.

این مقام آمریکایی، افزود: «این حملات بسیار دقیق و برنامه‌ریزی شده خواهد بود و تاسیسات و افرادی را هدف قرار خواهد داد که حملات علیه نیروهای آمریکایی را تسهیل کردند».

روزنامه «گاردین»، نیز چهارشنبه 11 بهمن فاش کرد که ایران از طریق طرف‌های میانجی به آمریکا اطلاع داده است، اگر مستقیماً به خاک ایران حمله کند، تهران شخصا (نه از طریق نیابتی‌ها) دارایی‌های آمریکا در خاورمیانه را هدف قرار خواهد داد که دو طرف را به درگیری مستقیم خواهد کشاند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید