حملات مشترک جدید آمریکا و بریتانیا پایگاه‌های حوثی‌ها را در شمال شهر صعده هدف گرفت

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که یک موشک زمین به هوای آماده پرتاب متعلق به حوثی‌ها در یمن را هدف گرفته و منهدم کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای آمریکایی و بریتانیایی چهارشنبه یازدهم بهمن حملاتی مشترک را علیه پایگاه‌های گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن انجام دادند.

رسانه‌های حوثی‌ها در یمن شامگاه چهارشنبه از حملات مشترک جدید آمریکا و بریتانیا به پایگاه‌های این گروه شبه‌نظامی در شمال شهر صعده خبر دادند.

این رسانه‌های حوثی اما جزئیاتی درباره تعداد کشته‌ها یا مجروحان یا خسارت‌های احتمالی حملات آمریکا و بریتانیا به شمال صعده منتشر نکردند.

در همین راستا ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» نیز اعلام کرد که یک موشک زمین به هوای آماده پرتاب متعلق به حوثی‌ها در یمن را هدف گرفته و منهدم کرده است.

در بیانیه سنتکام آمده است:« در 31 ژانویه در حوالی ساعت 3:30 عصر (به وقت محلی صنعا) نیروهای تحت امر ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا یک موشک زمین به هوای آماده پرتاب حوثی‌ها را هدف گرفته و منهدم کردند. نیروهای آمریکایی موقعیت مکانی موشک را در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن تشخیص داده و آن را به عنوان تهدیدی قریب‌الوقوع علیه هواپیماهای آمریکایی ارزیابی کردند».

پیش از آن رسانه‌های حوثی‌ها‌ به نقل از مسئولان این گروه شبه‌نظامی از هدف گرفتن کشتی جنگی آمریکایی «یو اس اس گریفلی» خبر دادند.

طی آن اظهارات مسئولان حوثی‌ تاکید کرده‌اند که در راستای دفاع از خود به هدف گرفتن کشتی‌های جنگی آمریکا و بریتانیا ادامه خواهند داد.

پیش از آن سحرگاه چهارشنبه ارتش آمریکا اعلام کرد که حوثی‌های مورد حمایت ایران یک موشک کروز ضد‌کشتی را از یمن به سوی دریای سرخ پرتاب کردند.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا با اعلام این که این موشک حوثی توسط ناو جنگی «USS Gravely (DDG 107)» سرنگون شد، افزود که این حمله موشکی خسارت‌ یا آسیبی در پی نداشته است.

محمد العاطفی، سخنگوی حوثی‌ها سه‌شنبه بر آمادگی این گروه شبه‌نظامی یمنی برای «رویارویی بلندمدت» با ایالات متحده آمریکا و بریتانیا تاکید کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید