تصویب بسته 50 میلیارد یورویی حمایت اتحادیه اروپا از اوکراین پس از موافقت مجارستان

این بسته حمایتی شامل 33 میلیارد وام و 17 میلیارد کمک مالی است که در بودجه اتحادیه اروپا تا سال 2027 گنجانده شده و به‌منظور کمک به اقتصاد اوکراین ارائه می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از تلاش‌های زیادی که با ابراز خشم و تنش نسبت مجارستان همراه شد 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در مورد ارائه بسته حمایتی به اوکراین به توافق رسیدند.

اتحادیه اروپا، پنج‌شنبه 12 بهمن، بسته کمک‌های 50 میلیارد یورویی به کییف را که پیش از این به دلیل امتناع ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان، تعلیق شده بود، برای یک دوره چهار ساله، تصویب کرد.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی در آغاز نشست فوق‌العاده سران در بروکسل در پلتفرم «ایکس» نوشت: «همه 27 رهبر اتحادیه اروپا درباره کمک اضافی به ارزش 50 میلیارد یورو برای حمایت از اوکراین به عنوان بخشی از بودجه اتحادیه توافق کردند».

رئیس شورای اروپایی همچنین ابراز داشت که «این توافق، تامین مالی پایدار دراز‌مدت را برای کییف تضمین می‌کند.»

قدردانی اوکراین

در همین راستا، دنیس شمیگال، نخست‌وزیر اوکراین، پنج‌شنبه، به سرعت از این توافق شورای اروپایی استقبال کرد و گفت: «هر یک از آرای شما سهم بزرگی در پیروزی مشترک ما دارد.» او در شبکه‌های اجتماعی نوشت که این توافق «شواهد همبستگی و اتحاد» اتحادیه اروپا است و همچنین از کشورهای عضو به خاطر رأی موافق و حمایت‌آمیز آن‌ها قدردانی کرد.

این بسته حمایتی شامل 33 میلیارد وام و 17 میلیارد کمک مالی است که در بودجه اتحادیه اروپا تا سال 2027 گنجانده شده است. این بسته حمایتی‌ از سوی اتحادیه اروپا به‌منظور کمک به اقتصاد اوکراین ارائه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید