وزارت دفاع روسیه از سرنگونی یک پهپاد اوکراینی بر فراز «پسکوف» خبر داد

فرمانده ارشد نظامی اوکراین، درخواست زلنسکی برای کناره‌گیری را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه جنگ پهپادی روسیه و اوکراین، وزارت دفاع روسیه، اعلام کرد، سامانه پدافند هوایی یک پهپاد اوکراینی بر فراز استان «پسکوف» را سرنگون کرده است.

این وزارت‌خانه، چهارشنبه 11 بهمن، در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی تلاش کی‌یف برای یک حمله تروریستی با استفاده از پهپاد علیه اهدافی در روسیه، سامانه پدافند هوایی این کشور، پهپاد اوکراین بر فراز استان «پسکوف» را سرنگون کرد.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از والری زالونی، فرمانده ارشد نظامی خود خواست، روز دوشنبه از سمت خود کناره‌گیری کند، اما این ژنرال محبوب و مردمی درخواست رئیس جمهوری را نپذیرفت که این امر گمانه‌زنی‌ها در مورد برکناری او را شدت بخشیده است.

گزارش‌ها در رسانه‌های اوکراینی و رسانه اجتماعی «تلگرام» نشان می‌دهد زلنسکی فرمانده ارتش را احضار کرده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «فایننشال تایمز» به نقل از چهار منبع آگاه، رئیس جمهوری اوکراین به ژنرال مردمی پیشنهاد پُست جدیدی را داده تا به عنوان مشاور دفاعی او داشته باشد، اما او نپذیرفته است.

گزارش‌ها اشاره دارد، اگر زالونی این پست جدید را نپذیرد نیز از سمت خود برکنار خواهد شد.

اولکسی گونچارنکو عضو پارلمان اوکراین و از متحدان ژنرال به روزنامه «گاردین» گفت، می‌داند که «رئیس‌جمهوری از زالونی خواسته استعفا دهد اما او خودداری کرده است».

سرگئی نیکیفوروف، سخنگوی زلنسکی، در پاسخ به این سوال که آیا گزارش‌های مربوط به برکناری زالونی صحت دارد؟ گفت: «مطمئناً خیر. این را رئیس جمهوری نگفته است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید