آمریکا افراد و نهادهایی مرتبط با سپاه قدس ایران در ترکیه و لبنان را تحریم کرد

خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های دیگری را علیه سه نهاد به دلیل نقش آن‌ها در برهم زدن امنیت و ثبات سودان اعمال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا، چهارشنبه 11 بهمن، سه نهاد و یک فرد در لبنان و ترکیه را به دلیل حمایت از یک شبکه مالی وابسته به گروه حزب الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و همچنین تحریم سه نهاد به دلیل نقش آن‌ها در برهم زدن امنیت و ثبات در سودان اعمال کرد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه نهاد مستقر در لبنان و ترکیه «درآمدهای حاصل از فروش کالاهای ایرانی، از جمله به دولت سوریه که بالغ بر صدها میلیون دلار تخمین زده می‌شود را جمع‌آوری می‌کنند. فروش این کالاها منبع اصلی تامین مالی فعالیت‌های تروریستی مداوم سپاه پاسداران، نیروی قدس سپاه و حزب‌الله و حمایت از دیگر سازمان‌های تروریستی در منطقه است.

در بیانیه دیگری، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که سه نهاد را «به دلیل نقش آن‌ها در تضعیف صلح، امنیت و ثبات در سودان» تحریم کرده است.

در این بیانیه آمده است که «این تحریم‌ها نشان‌دهنده تعهد مستمر ایالات متحده به نظارت و مسدود کردن منابع مالی نیروهای مسلح سودان و پشتیبانی سریع به عنوان دو طرف اصلی درگیری‌های جاری در این کشور است.»

اتحادیه اروپا نیز هفته گذشته تحریم‌هایی را علیه شش نهاد سودانی، از جمله سه نهاد وابسته به نیروهای مسلح و سه نهاد وابسته به نیروهای پشتیبانی سریع، که به گفته این اتحادیه در جنگ جاری میان دو طرف از ماه آوریل درگیر هستند، اعمال کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید