اقدامات بریتانیا جهت تحت فشار گذاشتن ایران برای توقف حملات حوثی‌ها در دریای سرخ

وزیر دفاع بریتانیا تاکید کرد که کشورش همسو با ایالات متحده آمریکا به تلاش برای تحقق ثبات در خاورمیانه ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا، سه‌شنبه 10 بهمن، از ایران خواست از نفوذ خود بر حوثی‌ها و دیگر گروه‌های مسلح در منطقه برای کاهش تنش‌ها استفاده کند.

شاپس در حساب کاربری خود در شبکه «ایکس» افزود: «لندن به همکاری خود با واشینگتن برای تحقق ثبات در خاورمیانه ادامه خواهد داد.»

در همین راستا، وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد که دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، سه‌شنبه، به سلطنت عمان سفر خواهد کرد و انتظار می‌رود در آنجا برای تحقق ثبات در بحبوحه حملات حوثی‌ها در دریای سرخ و تنش‌‌زدایی در خاورمیانه فراخوان دهد.

کامرون در چهارمین سفر خود به خاورمیانه با همتای عمانی خود بدر البوسعیدی دیدار خواهد کرد تا درباره چگونگی کاهش تنش در منطقه گفت‌وگو کند.

وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات حوثی‌ها به کشتی‌های متعلق به شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ از محورهای اصلی مذاکرات این وزارتخانه خواهد بود.

این وزارتخانه در ادامه افزود که کامرون تعهد بریتانیا به کمک‌رسانی به یمن را مورد تاکید قرار خواهد داد و اقدامات بریتانیا برای بازدارندگی در برابر حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها در دریای سرخ را مشخص خواهد کرد».

شایان ذکر است که ایالات متحده آمریکا و بریتانیا طی ماه جاری بارها حملاتی را به پایگاه‌های حوثی‌های‌ مورد حمایت ایران در استان‌های صنعا، صعده، حجه، البیضاء، تعز و ذمار یمن و با هدف مختل کردن و تضعیف توانایی این گروه در حمله به کشتیرانی در دریای سرخ و مقابله با تهدیدهای حوثی‌ها که تجارت جهانی را در این آبراه بین‌المللی تضعیف می‌کند، انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید