کشته‌شدن 5 اوکراینی؛ مسکو و کی‌یف از انهدام ده‌ها پهپاد خبر دادند

ارتش اوکراین اعلام کرد که 15 پهپاد از 35 پهپاد پرتاب شده توسط روسیه به خاک اوکراین در شامگاه دوشنبه 9 بهمن را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در نتیجه بمباران روسیه، 4 اوکراینی در شمال و 1 اوکراینی دیگر در شرق این کشور کشته شدند.

در جدیدترین تحولات میدانی جنگ روسیه و اوکراین، نيروی هوایی اوکراین، سه‌شنبه 10 بهمن اعلام کرد، روسیه در مجموع 35 پهپاد تهاجمی و موشک با هدف گیری زیرساخت‌های انرژی و نظامی در نزدیکی خط مقدم و دیگر مناطق اوکراین شلیک کرده است.

نیروی هوایی اوکراین در تلگرام اعلام کرد، سامانه پدافند هوایی 15 پهپاد از مجموع 35 پهپاد را منهدم کرده است.

خبرگزاری‌های روسیه، سه‌شنبه 10 بهمن به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کردند، سامانه پدافند هوایی روسیه، در مجموع 21 پهپاد اوکراینی که بر فراز شبه‌جزیزه کریمه و مناطق دیگر روسیه شلیک شده بودند را رهگیری و منهدم کرده است.

وزارت امنیت منطقه‌ای در استان «تولا» اعلام کرد، سامانه پدافند روسیه، صبح سه‌شنبه یک پهپاد در این استان را منهدم کرد و افزود، هیچگونه خسارتی در پی نداشته است.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای افزود: «سامانه پدافند هوایی وزارت دفاع روسیه، صبح سه‌شنبه 10 بهمن مصادف با 30 ژانویه، یک پهپاد در استان «تولا» را سرنگون کردند.

میخائیل رازوزاف، فرماندار سواستوپل گفت، سامانه پدافند هوایی روسیه، یک پهپاد اوکراینی را در دریای سیاه در نزدیکی بلبک سرنگون کرده و هیچ آسیبی به زیرساخت‌ها وارد نشده است.

کشته‌شدن 5 اوکراینی

مقامات محلی گفتند، بمباران روسیه در شمال اوکراین منجر به کشته شدن چهار نفر در دو روستا از منطقه «سومی» شده و در نتیجه حمله جدید به شهر «آودیوکا» در شرق این کشور یک زن نیز کشته شده است.

اداره محلی منطقه سومی اعلام کرد، سه نفر در نتیجه شلیک خمپاره به روستای «زِنوفِ» از توابع شهر «نوفوروسيسكیو» و نفر چهام در روستای دیگری در جنوب شرقی اوکراین کشته شدند.

سازمان صدا و سیمای دولتی «سوسپیلن» اعلام کرد، در شهر «آودیوکا» یک زن پس از جراحت شدید جان خود را از دست داده است.

نیروهای طرفدار روسیه در سال 2014 پس از کنترل بخش‌های وسیعی از شهر «آودیوکا» در شرق اوکراین را برای مدت کوتاهی تصرف کردند، اما نیروهای اوکراینی دوباره آن را پس گرفتند.

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در گزارش خود اعلام کرد، طی 24 ساعت گذشته 13 حمله روسیه از شهر «آودیوکا» و اطراف آن را دفع کرده است.

مقامات نظامی اوکراین در چند روز گذشته از افزایش فعالیت نظامی روسیه در مسافت زیادی از خط مقدم که 1000 کیلومتر در شرق و جنوب اوکراین را شامل می‌شود، صحبت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید