کره شمالی چند موشک کروز شلیک کرد

آزمایش‌های موشک‌های کروز که در اتمسفر زمین پرواز می‌کنند، بر خلاف موشک‌های بالستیک مبتنی بر فناوری موشک‌های فضایی، مشمول تحریم‌های اعمال‌شده توسط سازمان ملل علیه کره شمالی نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی، سه‌شنبه 10 بهمن در جدیدترین آزمایش تسلیحاتی خود در سال جاری، تعدادی موشک کروز را به سمت آب‌های سواحل غربی خود شلیک کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که سئول «چند موشک کروز (نامشخص) را شناسایی کرده که حوالی ساعت 7:00 به وقت محلی( 22:00 دوشنبه به وقت گرینویچ)، شلیک شدند».

ستاد مشترک ارتش این کشور در بیانیه‌ای با بیان این که سرویس‌های اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال بررسی موشکافانه این عملیات پرتاب هستند، افزود: «ارتش ما همکاری تنگاتنگی با آمریکا دارد و در عین حال «نظارت و هوشیاری» خود را تقویت کرده و از نزدیک اقدامات کره شمالی را دنبال می‌کنیم».

آزمایش‌های موشک‌های کروز که در اتمسفر زمین پرواز می‌کنند، بر خلاف موشک‌های بالستیک مبتنی بر فناوری موشک‌های فضایی، مشمول تحریم‌های اعمال‌شده توسط سازمان ملل علیه کره شمالی نمی‌شود.

پیونگ یانگ چهارشنبه گذشته نیز موشک‌های کروز را به سمت دریای زرد پرتاب و اعلام کرد که این موشک‌ها، نسل جدیدی از پرتابه‌ها هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید