پاریس در محاصره کشاورزان معترض؛ استقرار 15 هزار نیروی امنیتی

حدود 72 هزار کشاورز از شهرهای مختلف فرانسه در این تظاهرات شرکت می‌کنند و نخست‌وزیر فرانسه نتوانست معترضان را متقاعد کند که به حرکت اعتراضی خود پایان دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کشاورزان فرانسوی، سه‌شنبه 10 بهمن، در اعتراض به عدم پاسخگویی به خواسته‌هایشان، وعده خود را مبنی بر محاصره ورودی‌های پاریس با تراکتور، عملی کردند.

همزمان مقامات فرانسوی از اعزام 15000 پرسنل امنیتی برای کنترل تظاهرات و جلوگیری از خروج آن از کنترل خبر دادند.

کشاورزان خواستار بهبود شرایط کاری خود و حمایت از آنها در برابر رقابت ناعادلانه با همتایانشان در سایر کشورهای اروپایی هستند و انتظار می‌رود دولت، امروز اقدامات فوری را با هدف حل این بحران ارائه دهد.

کشاورزان معترض در فرانسه با اعلام ناکافی‌بودن اقدامات اعلام‌شده توسط دولت در جمعه گذشته، این هفته تحرک اعتراضی خود را پی‌می‌گیرند.

پیریک اورل، دبیرکل سندیکای کشاورزان جوان، وابسته به اتحادیه بزرگ کشاورزان «اف‌ان‌اس‌ایی‌ای» خبر داد که عملیات ایجاد موانع در جاده‌ها در آغاز این هفته از سرگرفته خواهد شد.

کشاورزان معترض از ایجاد هشت منطقه مسدودشده در دوشنبه در بزرگراه‌های اصلی اطراف پاریس خبر دادند و مسئولان ذی‌ربط نیز 15 هزارپرسنل پلیس را به ویژه در اطراف بازار مهم «رنگیس» و فرودگاه‌های رواسی و اورلی، مستقر کردند.

حدود 72 هزار کشاورز از شهرهای مختلف فرانسه در این تظاهرات شرکت می‌کنند و نخست‌وزیر فرانسه نتوانست معترضان را متقاعد کند که به حرکت اعتراضی خود پایان دهند.

پیش‌بینی شده که دولت فرانسه، اقدامات جدیدی را برای جلب رضایت کشاورزان اعلام کند.

زیر فشار گذاشتن دولت

هدف کشاورزان از این حرکت، زیر فشار قراردادن دولت از طریق انتقال حرکت اعتراضی به پاریس و چندین کلان‌شهر مانند لیون است.

رئیس سندیکای قدرتمند کشاورزان «اف‌ان‌اس‌ایی‌ای» تاکید کرد: «تمام بزرگراه‌های اصلی خروج از پاریس را در 30 کیلومتری پایتخت خواهیم بست... هدف ما فشار بر دولت برای انجام این کار و یافتن فوری راه‌حل‌هایی برای پایان دادن به بحران است».

چندین کشور اروپایی به ویژه فرانسه، شاهد تحرک‌های اعتراضی مشابه کشاورزان هستند که در برخی از آنها تهدید شده، پایتخت «تا بازه‌ای نامحدود» در محاصره قرار بگیرد.
کشاورزان بلژیکی یکشنبه یک بزرگراه در جنوب این کشور را بستند و به حرکت مشابه جنبش توفنده‌ای که در بخش کشاورزی در فرانسه و آلمان در حال وقوع است، پیوستند.

بستن بزرگراه

در عملیاتی که منجر به بروز کندی قابل توجه در تردد خودروها شد، ده‌ها تراکتور با استقرار در تقاطع اصلی، اقدام به مسدود کردن ترافیک در بزرگراه «ایی 42» در شمال نامور واقع در جنوب کشور کردند.

پیر دلست، سخنگوی سندیکای کشاورزان جوان بلژیک که این تظاهرات را سازماندهی کرد، گفت که کسب درآمد مناسب از راه کشاورزی، ناممکن شده است.

او افزود: «ما خواهان اصلاح سیاست کشاورزی کشور با در نظرگرفتن واقعیت‌های عینی هستیم و کشاورزان در این راستا برای تلاش بیشتر آمادگی دارند تا بتوانند زندگی آبرومندانه‌ای داشته باشند».

در بنرهای نصب‌شده روی تراکتورها نوشته شده بود، «پایان ما گرسنگی توخواهد بود»، «رویای کودکی و کابوس بزرگسالی»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید