هشدار چین درباره اقدامات تلافی‌جویانه در خاورمیانه در پی کشته‌شدن 3 سرباز آمریکایی

سخنگوی وزارت خارجه چین: امیدواریم همه طرف‌های درگیر آرامش و خویشتنداری خود را حفظ کنند تا در «گرداب انتقام‌جویی» فرو نروند و تنش‌های منطقه‌ای را تشدید نکنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی تهدید آمریکا به انتقام و پاسخ نظامی به عاملان حمله پهپادی به پایگاه نظامی‎ این کشور در اردن که به کشته‌شدن 3 سرباز آمریکایی منجر شد، چین سه‌شنبه 10 بهمن ضمن هشدار درباره اقدامات تلافی‌جویانه در خاورمیانه، خواستار خویشتنداری همه طرف‌های درگیر در منطقه شد.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «امیدواریم همه طرف‌های درگیر آرامش و خویشتن‌داری خود را حفظ کنند تا در «گرداب انتقام جویی» فرو نروند و تنش‌های منطقه‌ای را تشدید نکنند».

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «پکن گزارش‌هایی مبنی بر خسارات ناشی از حمله به پایگاه نظامی آمریکا در اردن و همچنین نفی ارتباط تهران با این حمله را مورد توجه قرار داد».

او تاکید کرد که وضعیت خاورمیانه در حال حاضر بسیار پیچیده و حساس است.

از زمان آغاز جنگ بین حماس و اسرائیل در نوار غزه در حدود 4 ماه پیش، این اولین بار است که سربازان آمریکایی در منطقه خاورمیانه کشته می‌شوند.

حمله پهپادی روز یکشنبه نگرانی از تشدید درگیری‌ها در منطقه را افزایش داد.

مقام‌های آمریکایی گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی را به انجام این حمله متهم کردند اما ایران در بیانیه‌ای رسمی تاکید کرد که هیچ ارتباطی با این حمله ندارد.

در همین جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که واشینگتن به دنبال جنگ با ایران نیست.

او افزود: «یادتان نرود که این حمله باعث تشدید تنش شده است و نیاز به پاسخ دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید