رمزگشایی جعبه سیاه هواپیمای حامل اسرای اوکراین که بر فراز بیلگورود سقوط کرد

داده‌های جعبه سیاه تمام احتمالات سقوط هواپیمای ترابری نظامی روسیه را رد می‌کند که هواپیما به دلیل عامل خارجی سقوط کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از یک هفته از سقوط هواپیمای اسرای اوکراینی بر فراز بلگورود، داده‌های جعبه سیاه هواپیمای «ایل-76» تایید می‌کند، که این هواپیمای بر اثر برخورد شی خارجی به آن سقوط کرده است.

خبرگزاری «تاس» به نقل از یک منبع در سازمان مجری قانون اعلام کرد، «داده‌های جعبه سیاه تمام حرف و حدیث‌های احتمالی از سقوط هواپیمای «ایل-76» را رد می‌کند که هواپیما تحت تاثیر عوامل خارجی که به هوا شلیک شده سقوط کرده است.»

این خبرگزاری افزود: «تجزیه و تحلیل داده‌های جعبه سیاه ادامه دارد، تحقیق در مراحل پایانی است و ما هیچ عجله‌ای نداریم.»

وزارت دفاع روسیه چهارشنبه 6 بهمن اعلام کرده بود، هواپیمای ترابری «ایلیوشین ایل-76» در منطقه بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین سقوط کرد.

این وزارت‌خانه اعلام کرد، حدود ساعت 11:00 به وقت محلی مسکو، هواپیمای ترابری نظامی از نوع «ایلیوشین-76» حامل 65 اسیر اوکراینی، 6 خدمه هواپیما و سه نفر همراه که به قصد تبادل اسرا به بلگورود در حال انتقال بودند، سقوط کرد.

وزارت دفاع افزود: «یک تیم از نیروی هوای روسیه، برای تحقیق و بررسی از علت حادثه به محل اعزام شدند.»

آندری کارتاپولوف، نماینده پارلمان روسیه و ژنرال بازنشسته گفت، هواپیمای ترابری نظامی چهارشنبه 4 بهمن در جنوب روسیه، با سه موشکی سرنگون شد که غرب برای اوکراین فرستاده بود.

کارتاپولوف به منبع اطلاعات گفته‌های خود اشاره‌ای نکرد و گفت: «بررسی نشان می‌دهد، موشک‌ها از نوع پاتریوت ساخت آمریکا یا IRIS-T ساخت آلمان بوده است.»

روسیه از زمان آغاز حمله به اوکراین، شاهد فجایع هوایی بسیاری از جمله هواپیماهای ارتش بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید