بایدن: تصمیم درباره نحوه پاسخ به کشته شدن سربازان خود در اردن را اتخاذ کردیم

نشریه«پولیتیکو» با این پیش‌بینی که پاسخ ایالات متحده به حمله برضد پایگاه آمریکایی در مرز اردن و سوریه احتمالا طی دو روز آینده داده شود، اقدام به انجام ضرباتی در داخل خاک ایران را کم‌احتمال دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده سه‌شنبه 10 بهمن اعلام کرد که او تصمیم برای پاسخ دادن به حمله‌ای که به کشته شدن سربازان آمریکایی در اردن منجر شده را اتخاذ کرده است.

بایدن تاکید کرد که ایران «مسئول» پشتیبانی تسلیحاتی از مهاجمانی است که برضد پایگاه نیروهای آمریکایی در اردن دست به حمله زدند.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان» به نقل از مقامات مسئولی، پیش‌بینی می‌شود پاسخ ایالات متحده به حمله به پایگاه نظامی «تی 22» این کشور در مرز اردن و سوریه که به کشته شدن 3 نفر از نیروهای آمریکایی و زخمی شدن 40 تن دیگر منجر شد، بسیار قوی‌تر از ضربات تلافی‌جویانه قبلی باشد که از سوی پنتاگون در عراق و سوریه انجام شده بود.

به گفته این شبکه خبری آمریکایی، پرزیدنت بایدن اکنون برای پاسخ دادن به‌ این حملات گروه‌های مورد حمایت ایران در منطقه به‌گونه‌ای که برای همیشه آن‌ها را متوقف کند، شدیدا تحت فشار است.

«سی ان ان» گفت که بزرگ‌ترین چالش پیش روی بایدن اکنون نحوه پاسخ دادن به حمله‌ مرگبار پهپادی است که نیروهای آمریکایی را در منطقه هدف قرار داده است، به‌گونه‌ای که این پاسخ باعث شعله‌ور شدن جنگ منطقه‌ای نشود.

پیش‌تر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با بیان این که شرایط در خاورمیانه خطرناک است، افزود که پاسخ نظامی آمریکا به این حمله ممکن است در سطوحی چندگانه، طی مراحلی و به مرور زمان داده شود.

از سویی نشریه «پولیتیکو» با این پیش‌بینی که پاسخ ایالات متحده به حمله برضد پایگاه آمریکایی در مرز اردن و سوریه احتمالا طی دو روز آینده داده شود، اقدام به انجام ضرباتی در داخل خاک ایران را کم‌احتمال دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید