خطای سامانه دفاعی آمریکا و خودی دانستن پهپاد انفجاری حمله‌کننده به پایگاه «تی 22»

«وال استریت ژورنال» به نقل از مقامات آمریکایی: ایالات متحده در حال بررسی گزینه انجام حملاتی در خاک ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله پهپادی مرگبار به پایگاه نظامی «تی 22» آمریکا در مرز اردن و سوریه که به کشته شدن 3 سرباز آمریکایی و مجروح شدن 34 تن دیگر منجر شد، یک مقام آمریکایی جزئیاتی جنجالی را درباره این حادثه فاش کرد.

بنا بر گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» در روز دوشنبه نهم بهمن به نقل از این مقام آمریکایی، سامانه پدافند هوایی آمریکا در پایگاه «تی 22» دچار خطای شناسایی شده و پهپاد انفجاری دشمن را به عنوان پهپادی خودی تلقی کرده است.

حمله به خاک ایران

این روزنامه به نقل از دیگر مقامات آمریکایی نیز گزارش کرد که دولت ایالات متحده در حال بررسی انجام حملاتی در خاک ایران است، «هرچند این گزینه کم‌احتمال است».

اتخاذ تدابیر ضروری

در همین راستا لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا دوشنبه ضمن ابراز خشم و تاسف خود از حمله پهپادی گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران به پایگاه آمریکایی که به کشته شدن سه آمریکایی و زخمی شدن دهها تن دیگر منجر شد، متعهد شد که ایالات متحده «همه اقدامات ضروری» را برای دفاع از نیروهای آمریکایی اتخاذ خواهد کرد.

اوستین در مقر وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» گفت: «بگذارید خشم و تاسفم را نسبت به کشته شدن 3 سرباز شجاع آمریکایی در اردن و دیگر سربازانی که زخمی شده‌اند، ابراز کنم».

«تسامح نخواهیم کرد»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه اظهارات خود گفت:« من و رئيس جمهوری با حملات صورت گرفته به نیروهای آمریکایی تسامح نخواهیم کرد و همه اقدامات ضروری را برای دفاع از ایالات متحده و نیروهای‌مان اتخاذ خواهیم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید