ترامپ: بایدن جهان را در آستانه جنگ جهانی سوم قرار داده است

رئیس جمهوری پیشین آمریکا: ایران سه سال پیش، در دوران ریاست جمهوری من، به دلیل اعمال سیاست فشار حداکثری در وضعیت ضعیف، ورشکسته و تحت کنترل قرار داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، با اشاره به حمله‌ روز گذشته به پایگاه نظامی آمریکا در شمال شرقی اردن، طی انتقادی شدید از جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی، او را به ضعف متهم کرد.

ترامپ شامگاه یکشنبه 8 بهمن طی سخنانی جنجالی در انتقادی تند از بایدن تاکید کرد که او جهان را در «آستانه جنگ جهانی سوم» قرار داده است.

«ضعف بایدن»

او گفت: «این حمله وقیحانه به ایالات متحده، یکی دیگر از پیامدهای هولناک و تراژیک ضعف و تسلیم‌طلبی جو بایدن است».

طبق گفته ترامپ، ایران سه سال پیش، در دوران ریاست جمهوری او، به دلیل اعمال سیاست فشار حداکثری از سوی واشینگتن در وضعیت ضعیف، ورشکسته و تحت کنترل قرار داشت.

او رئیس جمهوری کنونی به‌دادن «میلیاردها دلار» به تهران متهم کرد که از آن در راستای خون‌ریزی خون و کشتار در سراسر خاورمیانه استفاده کرده است.

ترامپ مدعی شد: «اگر من رئیس جمهوری بودم، این حمله حتی تصادفا هم هرگز اتفاق نمی‌افتاد، همانطور که حمله حماس مورد حمایت ایران به اسرائیل و جنگ در اوکراین نیز هرگز رخ نمی‌دادند و ما از صلح در سراسر جهان صلح برخوردار می‌شدیم».

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در پایان سخنانش گفت: «کشور با حضور بایدن به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح، نمی‌تواند دوام بیاورد».

بیانیه سنتکام

فرماندهی مرکزی آمریکا«سنتکام» دوشنبه 9 بهمن در بیانیه‌ای فاش کرد که حمله روز گذشته، پایگاه پشتیبانی لجستیکی واقع در «برج 22 » متعلق به شبکه دفاعی اردن را هدف قرار داد که به کشته‌شدن 3 سرباز آمریکایی و مجروح‌شدن 34 نفر منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید