آمریکا و بریتانیا تحریم‌‌‌هایی علیه «جوخه ترورهای ایران» اعمال کردند

دیوید کامرون: بریتانیا و ایالات متحده آمریکا با اعمال این تحریم‌ها پیام واضحی به ایران ارسال می‌کنند و آن این که هرگز چنین تهدیدهایی را برنمی‌تابند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا دوشنبه نهم بهمن اعلام کرد که ایالات متحده و بریتانیا اقدامات مشترکی را علیه افرادی که بنا به سازماندهی حکومت ایران برای ترور فعالان و مخالفان رژیم جمهوری اسلامی تلاش می‌کردند، اتخاذ می‌کنند.

تحریم 8 فرد و نهاد

در همین راستا دولت بریتانیا دوشنبه اعلام کرد که این کشور 8 شخصیت حقیقی و حقوقی ایرانی را به فهرست تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال می‌کند، افزوده است.

در بیانیه دولت بریتانیا آمده است که این تحریم‌ها بر علیه 7 فرد و یک نهاد شامل مقامات ارشد ایرانی و اعضایی در «گروه‌های تبهکار سازمان‌یافته»‌ای که با تهران همکاری می‌کنند، اعمال می‌شود.

طرح ترور فعالان رسانه‌ای

این بیانیه افزود که تحریم‌ها همچنین شامل اعضایی از سپاه پاسداران ایران در یگان 840 می‌شود که برای ترور دو گوینده تلویزیونی شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» در خاک بریتانیا، طرح‌ریزی کرده‌ بودند.

در این بیانیه همچنین آمده است که این طرح [ترور]‌ بخشی از نزدیک به 15 تهدیدی است که از ژانویه 2022 وجود داشته است.

ترور مخالفان رژیم

این تحریم‌های بریتانیا و آمریکا همچنین ناجی ابراهیم شریفی زین‌دشتی که با ترور یکی از مخالفان رژیم ایران در سال 2019 در استانبول مرتبط است را شامل می‌شود.

در واکنش به اعمال این تحریم‌ها، دیوید کامرون، وزیر خارجه بریتانیا، گفت تهران و گروه‌های تبهکاری که به نمایندگی از آن دست‌ به جنایت می‌زنند، تهدیدی غیرقابل قبول علیه امنیت بریتانیا تشکیل می‌دهند.

کامرون افزود که این بسته تحریمی نقش سیستماتیک ایران در تضعیف، خاموش کردن و به تعطیلی کشاندن آزادی‌های دموکراتیکی که بریتانیا برای آن ارج می‌نهد را آشکار می‌کند.

وزیر خارجه بریتانیا گفت که بریتانیا و ایالات متحده آمریکا با اعمال این تحریم‌ها پیام واضحی به ایران ارسال می‌کنند و آن این که هرگز چنین تهدیدهایی را بر نمی‌تابند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size