پارتی «تقریبا لخت» در مسکو خشم پوتین را برانگیخت

رئیس جمهوری روسیه: نخبگان حاکم آینده در این کشور باید از کهنه‌سربازان باشند نه افرادی با رفتارهای غیرعادی که لخت می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه جمعه 6 بهمن اعلام کرد که نخبگان حاکم آینده روسیه باید از «کهنه‌سربازان ارتش باشند، نه افراد «غیرعادی» که «لخت می شوند».

این اظهارات تند پوتین گویا در واکنش به برگزاری یک پارتی عنوان «تقریبا لخت» ماه گذشته با مشارکت چهره‌های سلبریتی و مشهور در مسکو ایراد شده مخصوصا اینکه این پارتی واکنش‌های تند مردمی و خشم بسیاری از سیاستمداران روسی را برانگیخت.
پوتین در یک جلسه دولتی که از تلویزیون پخش شد، با اعلام اینکه با «دانشجویانی که تحصیل خود را برای مشارکت در نبرد در اوکراین متوقف کردند» دیدار داشت، گفت: «این‌ها افرادی هستند که نخبگان آینده کشور را باید تشکیل دهند نه کسانی که اعضای تناسلی خود را نمایش داده یا باسن خود را لخت می کنند».
رئیس جمهوری روسیه در ادامه گفت: «ایرادی ندارد.. ما به افراد غیرعادی هم نیازمندیم و آنها هم باید بتوانند در میان ما باشند، اما نخبگان حقیقی این کشور باید از میان رزمندگان باشند».
کرملین ضمن تقویت گفتمان محافظه‌کارانه از زمان تهاجم به اوکراین، این منازعه را به‌عنوان نبردی علیه غرب و ارزش‌های آن تصویر کرده است.


ماه گذشته، بسیاری از افراد مشهور و چهره‌های سرشناس روسی در پارتی با عنوان «تقریبا لخت»، در کلوپ شبانه «موتاپور» در مسکو شرکت کردند.
این رویداد با تصویر خانوادگی که مسکو تلاش در تبلیغ آن دارد، در تناقض است و سیاستمداران محافظه کار را وادار ساخت، تحقیقاتی را در خصوص آن انجام دهند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید