رئیس مجلس آمریکا تصمیم بایدن در مورد صادرات گاز مایع را «شکستی هولناک» خواند

جانسون: پرزیدنت بایدن با زیر فشارگذاشتن فعالان درعرصه اقلیمی، عملا توانمندی‌های روسیه را تقویت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا، از تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور برای تعلیق انعقاد قراردادهای جدید صادرات گاز مایع انتقاد کرد و گفت: «این تصمیم به مسکو کمک کرده و اروپا را به صادرات گاز روسیه وابسته می‌کند».
جانسون با انتشار پستی در «ایکس» با غیرضروری خواندن این اقدام، آن را «شکستی تهوع‌برانگیز» توصیف کرده و افزود: «تصمیم پرزیدنت بایدن برای توقف ساخت پایانه‌های صادرات گاز طبیعی، نابجاست زیرا با فشار بر قعالان درعرصه اقلیمی، عملا در راستای تقویت توانمندی‌های روسیه گام برمی‌دارد».
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد که تصمیم بایدن، امنیت انرژی آمریکا را تضعیف و اتحادیه اروپا را وادار می‌کند تا به «صادرات کثیف روسیه» تکیه کند. او تصمیم این بایدن را « شکستی هولناک» توصیف کرد.
کاخ سفید جمعه 6 بهمن از توقف موقت صدور مجوز برای صادرات گاز طبیعی مایع خبر داد که طی دو سال گذشته، جایگزین مواد خام روسیه در بازارهای جهانی شده است.
این تصمیم در راستای تغییرات اقلیمی که از سوی کاخ سفید به‌عنوان«چالش و تهدید اصلی وجودی عصر کنونی» معرفی‌شده، توجیه شد.
الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه در دسامبر 2023، گفته بود که مسکو تا سال 2035قصد دارد، 15 تا 20 درصد از بازار جهانی گاز طبیعی مایع، معادل همان مقداری که پیشتر از طریق خطوط لوله در دست داشت را در کنترل بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size