تشدید تحرکات نظامی مشکوک چین در اطراف تایوان طی 24 ساعت گذشته

این اقدامات بزرگترین تحرک نظامی چین در اطراف جزیره پس از انتخاب رئیس جمهوری جدید تایوان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع تایوان شنبه 7 بهمن اعلام کرد که این کشور ظرف 24 ساعت، 33 هواپیمای نظامی و 7 ناو جنگی چینی را در اطراف خود شناسایی کرد که بالاترین تعداد از زمان انتخابات ریاست جمهوری تایوان در 13 ژانویه است.
دو بالن چینی تا شنبه در ساعت شش به وقت محلی (22:00 به وقت گرینویچ جمعه)، چندین بار در حریم هوایی تنگه تایوان، مشاهده شدند.
طبق گزارش وزارت دفاع تایوان، 13 هواپیمای نظامی چین از خط وسط غیررسمی چین و تایوان که پکن آن را به‌رسمیت نمی شناسد، عبور کردند.
تایوانی‌ها در ژانویه جاری، لای چینگ‌تی از حزب دموکراتیک مترقی را به‌عنوان رئیس‌جمهوری جزیره، انتخاب کردند که متعهد شد از تایوان برابر «تهدید و ارعاب پکن»، محافظت کند.
چین که تایوان را بخشی جدایی‌ناپذیر از خاک خود دانسته و خواهان بازپس‌گیری آن در صورت لزوم با استفاده زور است، رئیس جمهوری منتخب را فردی «جدایی‌طلب خطرناک» توصیف کرده است.
مقامات تایوانی از رخنه‌های شبه‌روزانه هواپیماهای متعلق به ارتش چین به حریم هوایی جزیره خبر می‌دهند که سال گذشته، بزرگترین مانورهای نظامی را در اطراف جزیره انجام داد.
ارتش چین در سپتامبر گذشته، 103 هواپیما را در عرض 24 ساعت به اطراف تایوان فرستاد که از سوی تایپه به‌عنوان« رکورد» جدید توصیف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید