افزایش سختگیری‌ درباره جعل هویت دیجیتال در آمریکا در فصل انتخابات

جعل هویت دیجیتال جو بایدن می‌تواند نشانگر هرج و مرجی باشد که در آینده در انتظار آمریکاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که آمریکا به فصل انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 نزدیک می‌شود، قانونگذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در حداقل 13 ایالت این کشور قوانینی برای مقابله با جعل هویت دیجیتال و استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد اخلال در انتخابات وضع کردند.

پس از آنکه فراخوانی دروغین با جعل صدای جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، برای خودداری رای‌دهندگان دموکرات از شرکت در انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر منتشر شد، حساسیت به جعل هویت دیجیتال افزایش یافته است.

هنوز مشخص نیست که آیا این جعل دیجیتالی با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد شده است یا خیر. دفتر دادستانی کل نیوهمپشایر در حال تحقیق درباره این قضیه است، و گفته به نظر می‌رسد این پیام با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد شده است.

به گفته کارشناسان، سیاستگذاران باید برای اِعمال اقدامات حفاظتی عجله کنند، وگرنه انتخابات امسال می‌تواند با هرج و مرجی بی‌سابقه روبرو شود. به گفته آنها، جعل هویت دیجیتال بایدن می‌تواند نشانگر هرج و مرجی باشد که در آینده در انتظار آمریکاست.

دموکرات‌ها در هاوایی، داکوتای جنوبی، ماساچوست، اوکلاهاما و نبراسکا، و جمهوری‌خواهان در ایندیانا و وایومینگ قوانینی ارائه کرده‌اند که بر اساس آن هرگونه پیام ایجادشده با کمک هوش مصنوعی، در صورت عدم افشای آن توسط سازنده، در بازه‌های زمانی مشخص قبل از انتخابات ممنوع می‌شود. دموکرات‌های نبراسکا خواستار ممنوعیت کلی هرگونه پیام هوش مصنوعی ظرف 60 روز پیش از انتخابات شده‌اند.

قانونگذاران جمهوری‌خواه در آریزونا لایحه‌ای ارائه کرده‌اند که به هر نامزدی برای مناصب دولتی که نامش در برگه‌های رای ظاهر می‌شود، یا به هر ساکن آریزونا، اجازه می‌دهد از افرادی که هویت دیجیتالی آنها را جعل کرده‌اند، شکایت کنند.

جمهوری‌خواهان آیداهو نیز لایحه‌ای ارائه کرده‌اند که انتشار «پیام‌های جعلی» بدون افشاگری را ممنوع می‌کند. این لایحه همچنین قوانینی ایجاد می‌کند که به افراد تصویرشده اجازه می‌دهد از کسانی که پیام را منتشر کرده‌اند، شکایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید