پایگاه نیروهای آمریکایی در «عین‌الاسد» مجددا هدف دو حمله پهپادی قرار گرفت

از ابتدای تهاجم اسرائیل به نوار غزه حملات پهپادی و موشکی علیه پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه تشدید شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق از ابتدای آغاز جنگ در نوار غزه، پایگاه هوایی «عین‌الاسد» محل استقرار نیروهای آمریکایی در غرب استان الانبار عراق شامگاه سه‌شنبه سوم بهمن مجددا هدف دو حمله پهپادی قرار گرفت.

شایان ذکر است که این پایگاه طی روزهای گذشته نیز هدف حملات مکرر قرار گرفت که از جمله آخرین آن در روز شنبه بود.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» در رابطه با حمله روز شنبه به پایگاه عین الاسد، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این پایگاه میزبان نیروهای آمریکایی هدف چندین موشک بالستیک و چند نوع دیگر از موشک‌ها قرار گرفت که از سوی گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در عراق پرتاب شده بود.

نزدیک به 130 حمله

از ابتدای آغاز جنگ میان اسرائیل و جنبش حماس در غزه، نیروهای ارتش آمریکا در عراق و سوریه هدف نزدیک به 130 حمله ترکیبی با استفاده از موشک‌ها و پهپادهای انفجاری قرار گرفته‌اند.

تکرار چنین حملاتی ایالات متحده آمریکا را بر آن داشت تا به مقابله با آن اقدام کرده و تعدادی از مقرهای گروه‌های وابسته به ایران در دو کشور سوریه و عراق را هدف گیرد.

آمریکا در چارچوب ماموریت ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» و با هدف ارائه آموزش و مشاوره به نیروهای محلی، 900 سرباز در سوریه و 2500 سرباز در خاک عراق مستقر کرده است.

ایران و گروه‌های وابسته به آن از جمله در عراق، سوریه، لبنان و یمن با رویکرد «یکپارچه‌سازی میادین» بیرون راندن آمریکا از منطقه را به عنوان هدف اعلام شده خود تحت عنوان «انتقام سخت» دنبال می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید