واشینگتن طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را بررسی می‌کند

بنا بر اعلام آمریکا 900 سرباز این کشور در چارچوب ماموریت ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» در خاک سوریه مستقر هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابعی در وزارت‌های خارجه و دفاع آمریکا «پنتاگون» فاش ساختند که واشینگتن طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را بررسی می‌کند.

مجله «فارین پالیسی» چهارشنبه 4 بهمن به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که کاخ سفید دیگر اهمیتی برای ماموریت نیروهای آمریکایی در سوریه قائل نیست و آن را «ماموریتی غیرضروری» می‌داند.

به گفته این مجله آمریکایی کاخ سفید ماموریت نیروهای ایالات متحده در سوریه را غیر‌ضروری دانسته و بحث‌هایی در واشینگتن درباره تاریخ خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در جریان است.

این نشریه به نقل از منابع آمریکایی افزود که زمان خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه هنوز مشخص نشده است.

این تحول در حالی است که از ابتدای آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در هفتم اکتبر گذشته گروه‌های مسلح در عراق و سوریه به حملات فزاینده خود علیه پایگاه‌های محل استقرار نیروهای ائتلاف بین‌المللی در داخل خاک سوریه همچنان ادامه می‌دهند.

ایران و گروه‌های وابسته به آن از جمله در عراق، سوریه، لبنان و یمن با رویکرد «یکپارچه‌سازی میادین» بیرون راندن آمریکا از منطقه خاورمیانه را به عنوان هدف اعلام شده خود تحت عنوان «انتقام سخت» دنبال می‌کنند.

90 حمله به پایگاه‌های آمریکا

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه و بنا بر آمارها تعداد حملات گروه‌های شبه‌نظامی مسلح در عراق و سوریه به پایگاه‌های آمریکایی در سوریه از 19 اکتبر 2023 تاکنون به بیش از 90 مورد افزایش یافته است.

در این میان تعداد حملات به پایگاه‌های آمریکایی‌ در میدان گازی کونیکو به تنهایی 22 مورد و در میدان نفتی العمر در دیر الزور سوریه 21 مورد، گزارش شده است.

پایگاه الشدادی در حومه شهر حسکه در شمال شرق سوریه هدف 15 حمله و پایگاه‌ آمریکایی در «خراب الجیر» در رمیلان نیز هدف 15 مورد حمله قرار گرفته است.

شایان ذکر است که 900 سرباز ایالات متحده در چارچوب ماموریت ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» در خاک سوریه مستقر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید