آلمان شش هلیکوپتر پیشرفته «شاه دریا» به اوکراین اهدا کرد

طی این اجلاس بیش از 50 کشور و سازمان توانایی‌های خود را برای کمک به اوکراین در دفاع از خود علیه تهاجم روسیه ارائه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان اعلام کرد کشورش شش هلیکوپتر پیشرفته «شاه دریا» (Sea King) به اوکراین هدیه داده است که تا سه‌ماهه دوم سال جاری تحویل داده می‌شود، و کی‌یف با استفاده از آنها می‌تواند نیازهای نظارتی و حمل و نقل نظامی خود را برطرف کند.

به گزارش «رویترز»، پیستوریوس روز سه‌شنبه در جریان جلسه «گروه تماس دفاعی اوکراین» این موضوع را اعلام کرد. طی این جلسه بیش از 50 کشور و سازمان توانایی‌های خود را برای کمک به اوکراین در دفاع از خود علیه تهاجم روسیه ارائه کردند. آلمان و فرانسه از نوامبر پارسال رهبری این ائتلاف را بر عهده داشته‌اند.

وزیر دفاع آلمان تاکید کرد: «برای حفاظت از مردم و زیرساخت‌های اوکراین، دفاع هوایی کماکان اولویت شماره یک است. ما همچنین باید روند تولید تسلیحات را تسریع کنیم.»

پیشتر فرانسه اعلام کرده بود که شش توپ هویتزر «سزار» به اوکراین فروخته است، و متعهد شده بود ماهانه 50 موشک هدایت‌شونده دقیق به کی‌یف بفرستد. این اولین خرید تسلیحاتی اوکراین از فرانسه از زمان آغاز جنگ با روسیه است.

سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه گفته بود کمپانی سازنده سزار موفق شده زمان تولید هویتزر را به نصف کاهش دهد و آن را به 15 ماه برساند، به این معنی که در سال جاری حدود 78 فروند سزار در دسترس خواهد بود.

وزیر دفاع فرانسه گفت پاریس شش توپ را به قیمت بین 3 تا 4 میلیون یورو به کی‌يف فروخته است. اوکراین در حال حاضر دارای 49 هویتزر خود-مسیریاب سزار است که فرانسه و دانمارک آنها را اهدا کرده‌اند.

لکورنو همچنین گفت که فرانسه 50 میلیون یورو نیز از صندوقی که برای اوکراین ایجاد کرده بود خرج خواهد کرد تا 12 توپ سزار دیگر خریداری و به کی‌یف ارسال کند، و امیدوار است دیگر کشورهای غربی نیز کمک‌های خود به اوکراین را افزایش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید