بریتانیا هشدار داد: در حمله مجدد به شبه‌نظامیان حوثی تردید نخواهیم کرد

ریشی سوناک: بریتانیا به دنبال رویارویی و جنگ نیست، بلکه از حوثی‌ها و حامیان آن‌ها می‌خواهد تا حملات غیرقانونی و غیرقابل قبول خود را متوقف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حملات مشترک آمریکا و بریتانیا که چندین پایگاه حوثی‌ها را در استان‌های مختلف یمن هدف قرار داد، لندن تأکید کرد که از انجام حملات بیشتر به این گروه مورد حمایت ایران در یمن تردید نخواهد کرد.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، سه‌شنبه 3 بهمن، گفت: «اگر حوثی‌های مورد حمایت ایران به حمله به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ ادامه دهند، کشورش دوباره برضد آن‌ها اقدام خواهد کرد».

به دنبال تقابل نیستیم

نخست‌وزیر بریتانیا، همچنین در سخنرانی خود در پارلمان این کشور تاکید کرد که کشورش به دنبال رویارویی و جنگ نیست، بلکه از حوثی‌ها و حامیان آن‌ها (با اشاره به ایران ) می‌خواهد تا این حملات غیرقانونی و غیرقابل قبول را متوقف کنند.

او در عین حال تاکید کرد که بریتانیا نظاره‌گر نخواهد ماند و اجازه نخواهد داد حملات حوثی‌ها بی‌پاسخ بماند.

سوناک، همچنین بر لزوم توقف ارسال قاچاقی و غیرقانونی سلاح به شبه‌نظامیان یمنی تاکید کرد و افزود که کشورش با آمریکا در حال همکاری برای اعمال تحریم‌های جدیدی علیه حوثی‌ها است که به زودی اعلام خواهد شد.

«تمجید از تروریسم»

سوناک اعلام کرد که تمجید از حملات حوثی‌ها در بریتانیا غیرقابل قبول است و به منزله تمجید از تروریسم است.

این اظهارات نخست‌وزیر بریتانیا در واکنش به آن اعلام شد که یحیی سریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی تاکید کرد که حملات مشترک غرب ( آمریکا – بریتانیا) در بامداد سه‌شنبه سوم بهمن به پایگاه‌های این گروه در یمن «بی‌پاسخ و بدون مجازات» نخواهد ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید