کرملین اوکراین را به بمباران یک نیروگاه گاز در روسیه متهم کرد

27 نفر در حمله اوکراین به شهر «دونتسک» تحت کنترل روسیه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کرملین، دوشنبه 2 بهمن، اوکراین را متهم به حمله روز یک‌شنبه 1 بهمن، به یک ایستگاه گاز در بندر «اوست لوگا» در دریای «بالتیک» روسیه کرد که در نتیجه منجر به آتش‌سوزی شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، دوشنبه در پاسخ به سوالی درمورد آتش‌‎سوزی به خبرنگاران گفت: «کی‌یف با حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی، چهره وحشیانه خود را نشان داد.» او همچنین اوکراین را متهم به حمله یک‌شنبه به شهر «دونتسک» در کنترل روسیه و شرق اوکراین که 27 نفر کشته شدند، کرد و با محکومیت این حمله را «وحشیانه تروریستی» خواند.

سخنگوی کرملین گفت، ارتش روسیه و سایر نهادهای دولتی اقدامات لازم را پس از حمله مشکوک پهپاد اوکراینی به پایانه صادرات سوخت روسیه انجام دادند.

شرکت «نوواتک» روسیه، یک‌شنبه 1 بهمن اعلام کرد، پس از آتش‌سوزی، چند عملیات در ایستگاه به‌علاوه «عملیات فناوری» در مجتمع مجاور را متوقف کرده است.

استانیسلاو کولسنیک، معاون اداره کل حفاظت از نظم عمومی در وزارت روسیه گفت، بیش از 2800 کودک از منطقه بلگورود پس از بمباران اخیر اوکراین را تخلیه کرده است.

کولسنیک در جلسه کمیته بررسی حمله جنایتکارانه کی‌یف علیه کودکان گفت: «در انفجارهای اخیر در منطقه بلگورود، امنیت تخلیه کودکان را تضمین کرده‌ایم. تا دیروز، 2805 کودک به 10 منطقه منتقل شده که 17 تن از آن‌ها در یک تور گردشگری قصد سفر به آبخازیا را دارند.»

وی افزود: «بر اساس آخرین داده‌ها 25 نفر از جمله 5 کودک کشته و بیش از 100 نفر دیگر زخمی و ده‌ها ساختمان مسکونی و تاسیسات غیرنظامی آسیب دیدند.»

وزارت دفاع روسیه در 31 دسامبر از حمله به تاسیسات نظامی اوکراین، از جمله در خارکیف، که خسارات قابل توجهی به اوکراینی وارد شد، در پاسخ به این حمله خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید