نیکی هیلی: اکنون انتخاب بین بایدن و ترامپ یا محافظه‌کاری جدید است

نیوهمپشایر بر اساس نظرسنجی‌های اولیه بیشترین اقبال را به مخالفان ترامپ داشت، اما اکنون بیشترین میزان حمایت از او را نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی هیلی، نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا، پس از پایان کارزار انتخاباتی ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، و حمایت وی از نامزدی دونالد ترامپ، بیانیه‌ای صادر کرد و گفت اکنون مردم آمریکا باید بین ترامپ و بایدن یا «محافظه‌کاری جدید» انتخاب کنند.

به گزارش «اِی‌بی‌سی4»، دیسانتیس عصر یکشنبه کارزار انتخاباتی خود را تعلیق و حمایت خود را از رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا اعلام کرد. خروج دیسانتیس از رقابت‌های انتخاباتی هیلی را به رقیب اصلی درون‌حزبی ترامپ تبدیل کرد.

هیلی در بیانیه خود گفت: «ران دیسانتیس فرماندار خوبی بوده است و برای او آرزوی موفقیت دارم. تاکنون فقط یک ایالت رای داده است. نیمی از آرای آن به دونالد ترامپ رسیده و نیمی دیگرش خیر. ما در این کشور تاج‌گذاری نمی‌کنیم.»

هیلی ادامه داد: «رای‌دهندگان این حق را دارند که انتخاب کنند آیا ما دوباره باید به راه بایدن و ترامپ برویم، یا مسیر محافظه‌کاری جدید را برگزینیم. رای‌دهندگان نیوهمپشایر روز سه‌شنبه نظرشان را اعلام خواهند کرد. وقتی من رئیس‌جمهوری شوم، تمام تلاشم را خواهم کرد تا به آنها نشان دهم تصمیم درستی گرفته‌اند.»

بر اساس یک نظرسنجی جدید «سی‌ان‌ان» که دانشگاه نیوهمپشایر برگزار کرد، ترامپ پس از پیروزی 30 امتیازی خود در انتخابات درون‌حزبی آیووا که هفته پیش برگزار شد، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در نظرسنجی‌های انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در نیوهمپشایر شده است.

ترامپ اکنون 50 درصد آرای مثبت رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه در این ایالت را به خود اختصاص داده است، در حالی که نزدیک‌ترین رقیب وی هیلی، که پیشتر امیدوار بود انتخابات را در نیوهمشایر ببرد، تنها 39 درصد حمایت دارد.

انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان در نیوهمپشایر روز سه‌شنبه برگزار می‌شود. از آنجایی که این ایالت بر اساس نظرسنجی‌های اولیه بیشترین اقبال را به مخالفان ترامپ داشت، آنها روی نیوهمپشایر حساب باز کرده بودند تا رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را از رقابت‌های انتخاباتی کنار بزنند.

با این وجود، نظرسنجی‌ها اکنون نشان می‌دهد که ترامپ در میان جمهوری‌خواهان نیوهمپشایر بیشترین پشتیبانی را دارد، که باعث می‌شود شانس هیلی برای بردن رای این ایالت کاهش چشمگیری بیابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید