روسیه از انهدام 43 پهپاد اوکراینی در جبهه‌های جنگ خبر داد

فرماندار منطقه لنینگراد: آتش‌سوزی در ایستگاه نوواتک‌در بندر «اوست لوگا» هیچ خسارتی در پی نداشته و کارکنان تخلیه شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در نتیجه عملیات نظامی خود در 24 ساعت گذشته در جبهه‌های مختلف، نیروها و تجهیزات نظامی اوکراینی در 29 منطقه را مورد هدف حملات قرار داده است.

طبق این اعلان، شمار زیادی از سربازان اوکراینی کشته و تجهیزات نظامی زیادی منهدم شدند.

سامانه پدافند روسیه نیز از رهگیری و انهدام 43 پهپاد اوکراینی، دو موشک «هیمارس» آمریکایی و یک موشک «توچکا او» بر فراز شهرهای «ولیکی»، «لیمان» در استان خارکوف، و شهرهای «بلوگانسک»، «دونتسک»، «خرسون» و «زاپورژیا» خبر داد.

وزارت دفاع روسیه بامداد یک‌شنبه 1 بهمن، اعلام کرد، سامانه پدافند روسیه، 3 پهپاد اوکراینی را بر فراز شهر «اسمولنسک» سرنگون کرد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که: «در 21 ژانویه سال جاری، حدود ساعت 1:30 محلی به وقت مسکو، تلاش‌های کی‌یف برای انجام حملات تروریستی با هواپیمای بدون سرنشین در تاسیسات روسیه خثنی شد و سامانه پدافند هوایی روسیه، 3 پهپاد اوکرانی را بر فراز منطقه اسمولنسک سرنگون کرد.»

پیش از این، فرماندار منطقه لنینگراد بامداد یک‌شنبه 1 بهمن، از وقوع آتش‌سوزی در یکی از ایستگاه‌های شرکت «نوواتک» بزرگترین تولید کننده گاز طبیعی مایع در دریای «بالتیک» خبر داد.

الکساندر دروزدنکو، فرماندار منطقه لنینگراد در تلگرام نوشت که آتش‌سوزی در ایستگاه نوواتک‌در بندر «اوست لوگا» هیچ خسارتی در پی نداشته و کارکنان تخلیه شده‌اند.

هم‌زمان، وب‌سایت خبری «راشاتودی» در تلگرام نوشت که ساکنان منطقه صدای پرواز پهپادها را پیش از انفجار شنیده‌اند.

همچنین روزنامه «فونتانکا» در شهر «سنت پترزبورگ» گزارش داد پیش از آتش‌سوزی، دو پهپاد در آسمان که به سمت شهر «سنت پترزبورگ» در حال پرواز بودند، مشاهده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید