رسانه‌های پاکستان: اسلام‌آباد تصمیم گرفت بحران با تهران را پایان دهد

نخست‌وزیر پاکستان: از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی با ایران می‌توان بر تنش‌های محدود میان دو کشور فائق آمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تنش‌های چند روز اخیر میان ایران و پاکستان که با موشک‌باران متقابل خاک دو کشور و هدف گرفتن گروه‌های اپوزیسیون دو طرف آغاز شد، «تلویزیون جیو» پاکستان اعلام کرد که دولت این کشور تصمیم گرفته به بحران پیش‌آمده با ایران پایان دهد.

به گزارش «روتیرز» به نقل از این رسانه تلویزیونی پاکستان نشست دولت این کشور جمعه 29 دی به ریاست سرپرست مقام نخست‌وزیری تشکیل شده و تصمیم گرفته شد تا به بحران پیش‌آمده با ایران پایان داده شده و روابط کامل دیپلماتیک با ایران از‌سر گرفته شود.

نخست‌وزیر پاکستان نیز در این‌باره گفته که از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی با ایران می‌توان بر تنش‌های محدود میان دو کشور فائق آمد.

از سویی وزارت خارجه ایران جمعه از بازگشت قریب‌الوقوع متقابل سفیران ایران و پاکستان به سفارت‌های دو کشور در اسلام‌آباد و تهران خبر داد.

وزارت خارجه ایران همچنین تاکید کرد که بر همکاری امنیتی و نظامی که سابقا با پاکستان مورد توافق قرار گرفته بود، تمرکز خواهد کرد.

به گزارش «تسنیم» مدیرکل امور جنوب آسیا در وزارت خارجه ایران گفت که حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران با جلیل عباس جیلانی، همتای پاکستانی خود گفت‌وگوهای تلفنی «بسیار خوبی» برای احیای روابط به سطح سابق آن انجام داده است.

او افزود که گفت‌وگوهایی درباره بازگشت سفرای دو کشور انجام شد و اشاره کرد که پاکستان از وزیر خارجه ایران دعوت به عمل آورد تا به اسلام‌آباد سفر کند.

در این‌باره رسانه‌های پاکستان اشاره کردند که عباس جیلانی، وزیر خارجه پاکستان در گفت‌وگو با همتای ایرانی خود بر لزوم همکاری بیشتر تهران و اسلام‌آباد در زمینه مسائل امنیتی تاکید کرده است.

پیش‌تر شبکه «ایران اینترنشنال» فاش کرد که امیرعبداللهیان به همتای پاکستانی خود گفته که دولت ایران نه از اقدام و نه از طرح سپاه پاسداران برای حمله موشکی به خاک کشور همسایه، پاکستان، مطلع نبوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید