حمایت جمهوری‌خواهان سنا از ماندن ترامپ در انتخابات کلرادو

امضاکنندگان بیانیه تاکید کردند که دادگاه عالی کلرادو اولین نمونه از نوع خود بود که این کار را انجام داد، و این قضیه نباید تکرار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میچ مکانل، رهبر اقلیت سنای ایالات متحده، و دیگر جمهوری‌خواهان سنا با امضای بیانیه‌ای از باقی ماندن دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب خود در مرحله مقدماتی کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2024، در رقابت‌های انتخاباتی ایالت کلرادو حمایت کردند.

به گزارش «هیل»، قانونگذاران جمهوری‌خواه در بیانیه خود خطاب به دادگاه عالی کلرادو، که ترامپ را با استناد با بخش سوم الحاقیه چهاردهم قانون اساسی آمریکا مربوط به «شورش علیه قانون»، از حضور در انتخابات این ایالت بازداشته است، گفتند که تصمیم این دادگاه «اختیارات کنگره» را نقض می‌کند.

این بیانیه را تد کروز، سناتور تگزاس، و استیو اسکالیس، نماینده کالیفرنیا و رهبر اکثریت مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، روز پنجشنبه ارائه کردند، و 179 عضو کنگره و سنا آن را امضا کردند.

مکانل و ترامپ بارها با هم درگیری لفظی پیدا کرده‌اند، اما رهبر اقلیت سنا با پیوستن به بیش از 40 قانونگذار جمهوری‌خواه سنا استدلال کرد که رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا باید در رقابت‌های انتخاباتی کلرادو باقی بماند.

اسکالیس بعدا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: «دادگاه عالی کلرادو هیچ اختیاری برای حذف رئیس‌جمهوری ترامپ از صندوق رای در انتخابات ریاست جمهوری 2024 ندارد. دادگاه عالی کلرادو با سلب انتخاب مردم، پیشینه خطرناکی ایجاد می‌کند و اراده مردم آمریکا را زیر سوال می‌برد.»

رهبر اکثریت مجلس نمایندگان تاکید کرد: «مفتخرم که این اقدام دوستانه را با سناتور کروز برای دفاع از رأی‌دهندگان آمریکایی و قانون اساسی‌مان رهبری می‌کنم، و از دیوان عالی می‌خواهم تا استدلال‌های ما را مدبرانه بررسی و این تصمیم فاجعه‌آمیز را لغو کند.»

بیانیه پنجشنبه آخرین مورد از تلاش‌های جمهوری‌خواهان برای جلوگیری از حذف ترامپ از انتخابات کلرادو و احتمال الگوبرداری از این قضیه توسط ایالات دیگر است. امضاکنندگان بیانیه تاکید کردند که دادگاه عالی کلرادو اولین نمونه از نوع خود بود که این کار را انجام داد، و این قضیه نباید تکرار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید