نیروی دریایی هند: به درخواست کمک یک کشتی در خلیج عدن پاسخ دادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی دریایی هند اعلام کرد، به درخواست کمک یک کشتی پاسخ مثبت داده است.

یک کشتی متعلق به نیروی دریایی هند توضیح داد، پنج‌شنبه 28 دی، به درخواست کمک یک کشتی حامل پرچم جزائر مارشال که توسط پهپادی در خلیج عدن مورد حمله قرار گرفت، پاسخ دادیم.

خبرگزاری دولتی هند (ANI) گزارش داد، کشتی «ام وی جینکو بیکاردی» اواخر چهارشنبه 27 دی، درخواست کمک کرده است.

پهپاد حوثی‌ها

این خبرگزاری به جزئیات بیشتر این حاثه اشاره‌ای نکرده که آیا همان کشتی روز گذشته است که مورد حمله پهپادی حوثی‌ها قرار گرفته یا خیر.

فرماندهی مرکزی آمریکا بامداد پنج‌شنبه 28 دی اعلام کرد، یک پهپاد از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها، یک کشتی با پرچم جزایر مارشال متعلق به ایالات متحده در خلیج عدن را هدف قرار داده است.

این حمله، آمریکا را واداشت تا موج چهارم حملات خود علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در یمن را انجام دهد.

از 19 نوامبر گذشته (2023)، بیش از یک ماه پس از آغاز جنگ اسرائیل در نوار غزه، گروه حوثی مورد حمایت ایران ده‌ها حمله با پهپاد و موشک به کشتی‌های باری در این خط کشتیرانی حیاتی و مهم جهانی انجام داده است. .

حوثی‌ها متعهد شدند که بنا به ادعای خود، در صورت ادامه جنگ و محاصره غزه توسط اسرائیل، به هدف قرار دادن کشتی‌های عازم یا متعلق به اسرائیل و حتی آمریکایی‌ها ادامه دهند.

در حالی که واشینگتن در 18 دسامبر اعلام کرد که یک ائتلاف نظامی چندملیتی دریایی تحت عنوان «نگهبان سعادت» با هدف مقابله با هرگونه حمله‌ای که امنیت ناوبری دریایی بین المللی را هدف قرار می‌دهد، ایجاد کرد.

این ائتلاف در روزهای 12 و 13 ژانویه چندین حمله به مواضع نظامی حوثی‌ها در صنعا، حدیده، تعز، حجه و صعده انجام داد و بعداً آنها را تجدید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید