روسیه از سرنگونی چند پهپاد اوکراینی بر فراز مسکو و لنینگراد خبر داد

حملات موشکی و پهپادی اوکراین به داخل خاک روسیه پس از آن آغاز شد که مقامات این کشور و کشورهای غربی به شکست ضدحمله‌ زمینی کی‌یف که در اوایل سال گذشته انجام شد، اذعان کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو، اعلام کرد که پدافند هوایی روسیه پهپادهای اوکراینی که به سمت مسکو حمله کرده بودند را بر فراز شهر «پودولسک» در حومه پایتخت روسیه سرنگون کردند.

سوبیانین، پنج‌شنبه 28 دی، در حساب تلگرام خود نوشت: «امروز نیروهای پدافند هوایی شهر پودولسک با سرنگونی پهپادهای اوکراینی که به مسکو حمله کرده‌اند، پاسخ دادند».

او افزود: «طبق اطلاعات اولیه سازمان خدمات اورژانسی ریزش بقای پهپادهای سرنگون شده نیز خسارت مادی یا تلفات جانی در بر نداشته است».

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حدود ساعت 01:30 به وقت مسکو در 18 ژانویه، تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از پهپاد علیه اهدافی در خاک روسیه خنثی شد».

در این بیانیه آمده است: «سامانه‌های پدافند هوایی روسیه یک پهپاد را بر فراز قلمرو منطقه مسکو و پهپاد دیگری را بر فراز قلمرو استان لنینگراد رهگیری سرنگون کردند».

این وزارت عصر دیروز نیز از رهگیری دو موشک «توچکا.او» و سه پهپاد اوکراینی بر فراز استان بریانسک در غرب روسیه خبر داد.

نیروهای اوکراینی به طور مداوم مناطق مرزی روسیه در استان‌های بلگورود، بریانسک، کورسک و ورونژ و شبه جزیره کریمه را با پهپاد و موشک هدف قرار می‌دهند.

حملات موشکی و پهپادی اوکراین به داخل خاک روسیه پس از آن آغاز شد که مقامات این کشور با کشورهای غربی به شکست ضدحمله‌ای زمینی کی‌یف که در اوایل سال گذشته انجام شد، اذعان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید