روسیه: حمله اوکراین به بلگورود را خنثی کردیم

در نتیجه حمله سه‌شنبه شب 26 دی روسیه به دومین شهر بزرگ اوکراین در شمال شرقی این کشور و نزدیکی مرز روسیه 17 نفر مجروح شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسکو اعلام کرد، نیروهای روسیه، بامداد چهارشنبه 27 دی، حمله پهپادی و موشکی اوکراین به شهر «بلگورود» مرزی روسیه در 80 کیلومتری «خارکیف» اوکراین را خنثی کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «نیروی زمینی 7 موشک و 4 پهپاد اوکراینی را بر فراز منطقه بلگورود منهندم کرد.

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود گفت، هیچ گزارش از آسیب دریافت نشده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «چهارشنبه 27 دی ساعت 2:40 بامداد به وقت محلی مسکو، تلاش کی‌یف برای حملات با استفاده از راکت موشک‌انداز «اولخا» و پهپاد خنثی شد. سامانه‌های پدافند هوایی، 7 موشک و 4 پهپاد اوکراینی را بر فراز آسمان بلگورود منهدم کرد.»

17 مجروح در حمله روسیه به خارکیف

به گفته مقامات اوکراینی، در نتیجه حمله روسیه سه‌شنبه شب 26 دی، به «خارکیف» دومین شهر بزرگ اوکراین در شمال شرقی این کشور و نزدیکی مرز روسیه 17 نفر مجروح شدند.

اولگ سینیگوبوف، فرماندار خارکیف در تلگرام نوشت: «دو موشک زمین به هوای از نوع «اس 300»، به منطقه مسکونی در مرکز شهر اصابت کرد که دست‌کم 17 نفر مجروح شدند.»

سینیگوبوف در توضیح این خبر گفت: «دو زن در میان مجروحان هستند که حال آن‌ها وخیم گزارش شده است.»

خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین حدود 30 کیلومتری مرز روسیه قرار دارد که همیشه در معرض حملات روسیه قرار داشته است.

سینیگوبوف تاکید کرد، دو موشک در منطقه عاری از هرگونه هدف نظامی سقوط کرد و تعدادی از ساختمان‌های مسکونی را ویران کرد.

مقامات منطقه خارکیف از 3000 روستایی در بیش از 20 روستا در نزدیکی مرز روسیه خواستند روستاهای خود را به دلیل افزایش حملات روسیه تخلیه کنند.

به گفته مقامات، همچنین در پی حمله پهپادی سه‌شنبه شب روسیه به شهر «اودسا» در جنوب اوکراین، 3 نفر مجروح و تعدادی از ساختمان‌ها آسیب دیدند.

اولگ کیپر، رئیس اداره نظامی منطقه اودسا گفت: «یک مرد 62 ساله، یک زن 74 ساله و یک زن جوان 30 ساله بر اثر ترکش زخمی شدند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید