پادشاه جدید دانمارک سلطنت خود را با ادای احترام به پارلمان آغاز کرد

فردریک دهم با اعضای حزب چپ افراطی «فهرست وحدت» که جمهوری‌خواه و مخالف سلطنت هستند نیز دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فردریک دهم، پادشاه جدید دانمارک، که روز یکشنبه پس از کناره‌گیری مادرش ملکه مارگرته به سلطنت رسید، دوشنبه اولین روز رسمی کار خود را با دیدار از پارلمان دانمارک و ادای احترام به نمایندگان مردم این کشور آغاز کرد.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، سورن گاده، رئیس پارلمان، به فردریک گفت: «من کاملا مطمئنم که او پادشاهی عالی برای ما خواهد بود، و در کنارش هم یک ملکه عالی دارد.»

فردریک 55 ساله و همسرش مری 51 ساله با یک لیموزین سلطنتی به فولکِتینگ یا پارلمان دانمارک رفتند و گاده و نمایندگان ارشد از آنها استقبال کردند. مارگرته بالای پله‌های کاخ کریستینزبورگ ایستاد و از پسر و عروسش استقبال کرد.

در داخل پارلمان خانواده سلطنتی در بالکن سلطنتی مشرف به مجمع 179 عضوی نشستند. فردریک در ردیف اول کنار مری و پسر بزرگ‌شان، ولیعهد کریستین 18 ساله نشست، و مارگرته پشت سر آنها قرار گرفت.

طی دیداری که بیش از یک ساعت طول کشید، پادشاه جدید دانمارک با قانونگذاران ملاقات کرد. این دیدار شامل اعضای حزب چپ افراطی «فهرست وحدت» بود که مخالف سلطنت است.

قانونگذاران این حزب کوچک از شرکت در مراسم پذیرایی پارلمانی برای پادشاه جدید و خانواده‌اش که پس از جلسه‌ای کوتاه در مجلس برگزار شد خودداری کردند، چرا که آنها جمهوری‌خواه هستند.

روز یکشنبه، اندکی پس از آنکه ملکه مارگرته حکم کناره‌گیری خود را در دیدار با دولت در کاخ کریستینزبورگ امضا کرد، مت فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک، فردریک را پادشاه اعلام کرد.

نخست وزیر طبق سنت سه بار اعلامیه پادشاهی را خواند، در حالی که فردریک که یونیفورم نظامی تشریفاتی مزین به مدال به تن داشت، در کنار او ایستاده بود. سپس مری و چهار فرزند زوج سلطنتی در بالکن به او پیوستند. جمعیت انبوه در میدان پارلمان به طور خودجوش سرود ملی دانمارک را خواندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید