واشینگتن: حملات ایران به اربیل ثبات عراق را تضعیف می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که بمباران اربیل توسط سپاه پاسداران افراد یا تاسیسات آمریکایی را هدف قرار نداده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه 26 دی حملات ایران به اماکنی در شهر اربیل واقع در شمال عراق را محکوم کرد.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «ما با حملات موشکی بی پروای ایران که ثبات عراق را تضعیف می‌کند، مخالفیم».

او همچنین افزود: «ما از تلاش‌های دولت عراق و اقلیم کردستان برای برآورده کردن خواسته‌های مردم این کشور حمایت می‌کنیم».

در همین حال، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، سه‌شنبه به «ان‌بی‌سی» گفت بمباران اماکنی در شهر اربیل توسط سپاه پاسداران ایران، هیچ فرد یا تأسیسات آمریکایی را هدف قرار نداده است.

آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت آمریکا به این کانال تلویزیونی گفت، در بمباران اربیل توسط سپاه پاسداران هیچ آسیب یا خسارتی در میان پرسنل آمریکایی گزارش نشده است.

در همین حال شورای امنیت اقلیم کردستان اعلام کرد، بمباران اربیل که از سوی وزارت خارجه آمریکا محکوم شد، به کشته شدن 4 غیرنظامی و زخمی شدن تعدادی منجر شده است.

شورا اقلیم همچنین اعلام کرد حملات سپاه به فرودگاه بین المللی اربیل و ساختمانی در نزدیکی کنسولگری آمریکا اصابت کرده است.

پیش از صدور این بیانیه دو مقام آمریکایی به «رویترز» گفته بودند که حمله موشکی ایران به اربیل هیچ کدام از تاسیسات آمریکایی را هدف قرار نداده است و هیچ خسارت جانی در بین آمریکایی‌ها وجود ندارد.

مراكز جاسوسی «موساد»

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرد، حملات موشکی به شهر اربیل «مراکز جاسوسی» اسرائیل در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داده است.

سپاه گفته است هدف قرار دادن یکی از مقرهای جاسوسی موساد در اقلیم کردستان با موشوک بالستیک در پاسخ به «جنایات اخیر اسرائیل» که منجر به کشته شدن تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران و محور مقاومت، انجام گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید