ترامپ برنده انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

از آنجایی که دونالد ترامپ در این حوزه انتخابیه در نظرسنجی‌ها با اختلاف زیاد پیش بود، دو کاندیدای دیگر برای مکان دوم رقابت می‌کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری‌خواهان ایالت آیووا شامگاه دوشنبه در میان برف و طوفان راهی حوزه‌های انتخاباتی درون‌حزبی شدند تا نامزد خود را برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 ایالات متحده انتخاب کنند. دونالد ترامپ برنده این انتخابات شد.

به گزارش «رویترز»، از آنجایی که ترامپ در این حوزه انتخابیه در نظرسنجی‌ها با اختلاف زیاد پیش بود، و تقریبا معلوم بود که جایگاه اول را از آن خود می‌کند، دو کاندید دیگر در آیووا برای مکان دوم رقابت کردند.

هم ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، و هم نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، به دنبال کسب مقام دومی در آیووا هستند تا در آینده بتوانند خودشان را به عنوان جایگزین اصلی ترامپ مطرح کنند.

در مقابل، پیروزی مقتدرانه ترامپ در آیووا استدلال او را تقویت می‌کند که او تنها نامزد جمهوری‌خواه است که می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر با جو بایدن، رئیس‌جمهوری دموکرات رقابت کند.

به گفته رویترز، کسب مقام سوم در آیووا می‌تواند به منزله پایان کارزار انتخاباتی دیسانتیس باشد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که فرماندار فلوریدا در ایالت معتدل‌تر نیوهمپشایر، که جمهوری‌خواهان در آن هشت روز دیگر نامزد خود را انتخاب می‌کنند، با فاصله زیادی پشت سر ترامپ و هیلی قرار دارد.

هم دیسانتیس و هم هیلی ابراز اطمینان کرده‌ بودند که در رای‌گیری روز دوشنبه آیووا «فراتر از انتظار» ظاهر شوند. با این وجود، هیچ‌کدام آنها پیروزی خود در این ایالت را پیش‌بینی نکرد.

هیلی که برای آخرین کارزار انتخاباتی خود به آیووا رفته بود، پیش‌بینی کرد که سایر کاندیداها طی هفته‌های پیش رو مجبور به خاتمه کارزار خود بشوند. او به هوادارانش گفت که رقابت نهایی بین او و ترامپ خواهد بود.

ترامپ برخلاف رقبایش در رویدادهای انتخاباتی آیووا شرکت نکرد، و در عوض متحدانش را برای رای جمع کردن به این ایالت فرستاد. رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا با وجودی که درگیر پرونده‌های قضایی و جنایی متعددی است، هنوز هم در نظرسنجی‌های ملی نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید