کربی: عملیات جست‌وجوی دو سرباز مفقود شده نیروی دریایی آمریکا در نزدیکی یمن ادامه دارد

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی، هرگونه ارتباط این ناپدیدی با تنش‌های جاری با حوثی‌ها را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماجرای ناپدیدشدن دو سرباز نیروی دریایی آمریکا در سواحل یمن در چند روز پیش، همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

واشینگتن با خبررسانی اندک در این خصوص و اکتفا به تنها یک خبر مختصر مبنی بر ناپدیدشدن دو ملوان آمریکایی اعلام کرد که عملیات جست‌وجو در حال اجرا است.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی، در پاسخ به مارگرت برینان، مجری برنامه «فیس دی نیشن» در خصوص سرنوشت این دو سرباز، سعی کرد از پاسخ، طفره برود

کربی در پاسخ به سئوال برینان در این مورد که « نظرتان در مورد ناپدیدشدن دو سرباز آمریکایی در حال ورود به عرشه کشتی کوچک حامل تسلیحات ایران برای یمن، چیست»، گفت که دولت آمریکا این موضوع را از نزدیک دنبال کرده و عملیات جست‌و جو برای یافتن این دو ملوان ادامه دارد.

کربی در پاسخ به این که آیا ناپدیدشدن این دو ملوان با بمباران مواضع حوثی‌ها در یمن مرتبط است، هرگونه ارتباط این ناپدیدی با تنش‌های جاری با حوثی‌ها را تکذیب کرد.

او افزود که عملیات نیروی دریایی آمریکا در منطقه صرفا رهگیری‌های منظمی است که مدتی است برای جلوگیری از ارسال سلاح برای حوثی‌ها انجام می‌گیرد.

پاسخ ناکافی

برخی آمریکایی‌ها در شبکه های اجتماعی، با ناکافی توصیف‌کردن پاسخ کربی، او را به طفره‌رفتن از پاسخ صریح و مستقیم، متهم کردند.

حملات شنبه گذشته آمریکا و بریتانیا به مواضع حوثی‌های یمن در شهرهای متعدد این کشور، در پاسخ به حملات این گروه در هفته‌های اخیر علیه کشتی‌های تجاری در نزدیکی تنگه استراتژیک باب المندب در انتهای جنوبی دریای سرخ، به‌ظن ارتباط آنها با اسرائیل یا حرکت آنها به مقصد بنادر اسرائیلی، انجام گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید