ترامپ برای بار دوم در پرونده «سوءاستفاده جنسی» به دادگاه می‌رود

کارشناسان حقوقی می‌گویند که این مرتبه دیگر دفاعی در کار نیست، و دادگاه فقط بررسی خواهد کرد که آیا ترامپ باید خسارت بپردازد یا خیر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریكا با چشم‌انداز یک نبرد حقوقی پرهزینه دیگر روبروست، و برای دومین بار در پرونده «سوءاستفاده جنسی» از ای جین کارول روزنامه‌نگار به دادگاه می‌رود.

به گزارش «گاردین»، ترامپ روز سه‌شنبه در دادگاهی در منطقه منهتن شهر نیویورک حاضر خواهد تا درباره اتهام «افترا زدن» به ستون‌نویس سابق مجله «اِل» محاکمه شود.

کارول ادعا کرده است که ترامپ در اواخر سال 1995 در اتاق رختکن فروشگاه زنجیره‌ای «برگدورف گودمن» نیویورک به او تجاوز کرده است. بیانیه وی اولین بار توسط «مجله نیویورک» به عنوان بخشی از کتاب آینده کارول منتشر شد.

ترامپ ادعاهای کارول را تکذیب کرد و گفت: «من به عمرم این آدم را ندیده‌ام. او می‌خواهد کتاب جدیدش را بفروشد، که باید انگیزه‌اش را روشن کند. کتابش را باید در بخش داستان‌های تخیلی بفروشد.»

علاوه بر این انکار، ترامپ به کارول توهین‌هایی کرد و او را متهم کرد که دخیل در یک «توطئه سیاسی» علیه اوست. کارول ابتدا در سال 2019 از ترامپ شکایت کرد، اما در آن زمان شکایت وی به جایی نرسید.

این روزنامه‌نگار موفق شد در سال 2022 از ترامپ شکایت کند و او را به دادگاه بکشاند. کارول در دادخواست خود ترامپ را علاوه بر تجاوز، به ایراد افترا و ادعاهای توهین‌آمیز علیه خود متهم کرد. این پرونده در آوریل 2023 به محاکمه رفت.

کارول در جریان این محاکمه پیروز پرونده شد. اعضای هیئت منصفه پس از سه ساعت شور به این نتیجه رسیدند که رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از روزنامه‌نگار سابق «سوءاستفاده جنسی» کرده است، و باید به او 5 میلیون دلار غرامت بدهد.

جلسه سه‌شنبه دادگاه منهتن برای رسیدگی به این موضوع برگزار می‌شود که آیا ترامپ با اظهارات 2019 خود به کارول افترا زده و باعث بدنامی وی شده است یا خیر. اگر ترامپ باز محکوم شود، مجبور خواهد شد غرامت سنگینی بپردازد.

به گفته گاردین، کارشناسان حقوقی می‌گویند که این مرتبه دیگر دفاعی در کار نیست، و دادگاه فقط بررسی خواهد کرد که آیا ترامپ باید خسارت بپردازد یا خیر، و اگر جواب بله است، چقدر باید بپردازد. ترامپ نمی‌تواند از خودش دفاع کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید