یک مقام آمریکایی انجام حملات جدید عليه حوثی‌ها را تکذیب کرد

آمریکا و بریتانیا بیش از 60 موضع حوثی‌ها از جمله انبارهای نظامی حوثی‌ها، پایگاه‌های رادار و مراکز ساخت و ذخیره پهپاد و موشک این شبه‌نظامیان در شش استان یمن هدف را قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام نظامی آمریکایی ادعای حوثی‌ها مبنی بر انجام حملات توسط آمریکا یا ائتلاف علیه اهداف این شبه‌نظامیان در یمن در شامگاه یکشنبه 24 دی، را تکذیب کرد.

رسانه‌های حوثی گزارش دادند جنگنده‌های آمریکایی و بریتانیایی مواضعی در «جبل الجدع» در منطقه «لحیه» در استان الحدیده در غرب یمن را هدف قرار دادند.

بنا به این گزارش‌ها، این حمله همزمان با پرواز جنگنده‌ها و هواپیماهای تجسسی صورت گرفت.

اما مقام آمریکایی که نامش فاش نشده به خبرگزاری فرانسه گفت که ایالات متحده و متحدانش روز یکشنبه هیچ حمله ای به بندر حدیده در غرب یمن انجام ندادند.

این در حالی است که ساموئل واربورگ، سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ با شبکه «العربیه» روز یکشنبه گفت: «امیدوارم پیام ما به حوثی‌ها رسیده باشد».

واربورگ در پاسخ به اظهارات پکن مبنی بر اینکه شورای امنیت به هیچ کشوری اجازه استفاده از زور در یمن را نداده، با تعجب گفت: «چین بیشترین سود از آزادی دریانوردی را می‌برد.»

او تاکید کرد، واشینگتن مکرر به حوثی‌ها در هدف قرار دادن کشتی‌ها در دریای سرخ برای جلوگیری از حمله نظامی هشدار داده است.

وانگ یی، وزیر خارجه چین، گفته بود پکن از اتفاقاتی که در دریای سرخ رخ می‌‎دهد آگاه است و خواستار پایان دادن به تنش‌ها‌ شد.

اظهارت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی بیان می‌شود که آمریکا و بریتانیا در دو روز گذشته بیش از 60 موضع حوثی‌ها از جمله انبارهای نظامی حوثی‌ها، پایگاه‌های رادار و مراکز ساخت و ذخیره پهپاد و موشک این شبه‌نظامیان در شش استان یمن را هدف قرار دادند.

شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران تهدید کردند که به این حملات پاسخ خواهد داد ولی تا کنون هیچ واکنشی نشان ندادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید