دانمارک: نتیجه تحقیقات ارتباط حماس با یک حمله تروریستی احتمالی را نشان می‌دهد

پلیس دانمارک دسامبر گذشته چندین نفر را در چارچوب تحقیقات در مورد یک حمله تروریستی طرح‌ریزی شده بازداشت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی دانمارک، جمعه 22 دی، فاش کردند پرونده هفت فردی که به ظن تدارک برای طرح‌‌ریزی یک حمله تروریستی که در ماه دسامبر گذشته توسط پلیس در دانمارک خنثی شده بود، بازداشت شده‌اند با گروه حماس مرتبط است.

پلیس دانمارک در پیامی به خبرگزاری «فرانس پرس» گفت، آندرس لارسون، دادستان عمومی دانمارک در جلسه‌ای در دادگاه تجدیدنظر در کپنهاگ تأیید کرد که مظنونان این پرونده «ارتباط با گروه حماس» دارند.

با توجه به غیرعلنی بودن دادگاه، پلیس جزئیات بیشتری را در این زمینه فاش نکرد.

به گزارش رسانه‌های محلی، دادستان عمومی دانمارک اظهار داشت که «تحقیقات اطلاعاتی نشان می‌دهد که این پرونده با حماس ارتباط دارد.» لارسون در ادامه افزود که «دیگر نیازی به مخفی نگه‌داشتن اطلاعات نیست» اما توضیح بیشتری در این خصوص نداد.

شایان ذکر است که کشور دانمارک در 14 دسامبر گذشته، دستگیری سه نفر را به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد یک حمله تروریستی برنامه‌ریزی شده اعلام کرد. تاکنون تعداد مظنونان درگیر در این پروژه به هفت نفر رسیده است.

پس از این اعلامیه، اسرائیل اعلام کرد که مظنونان دستگیر شده توسط دانمارک، با عنوان «حماس» اقدام می‌کنند.
مقامات دانمارکی در آن زمان این اتهام اسرائیل را تایید نکردند.

در همین راستا، خبرگزاری «Ritzau» به نقل از پیتر هاملگارد، وزیر دادگستری دانمارک، جمعه 22 دی، گزارش داد: «تهدید تروریستی برای دانمارک متأسفانه جدی است، اما خوشبختانه پلیس و سرویس‌های اطلاعاتی متخصص و هوشیار داریم که تمام تلاش خود را به صورت روزانه برای تضمین امنیت کشور ما انجام می‌دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید