توافق بریتانیا و آمریکا برای اقدام نظامی در پاسخ به حملات حوثی‌ها در دریای سرخ

خبرنگار «العربیه»: از چند روز پیش یک طرح نظامی آمریکایی برای پاسخ دادن به تهدیدهای حوثی‌ها به جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده ارائه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های بریتانیایی و آمریکایی از توافق کشورهای بریتانیا و ایالات متحده آمریکا برای پاسخ دادن به حملات مکرر حوثی‌ها به کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ خبر دادند.

در همین راستا روزنامه «دیلی تلگراف» شامگاه پنج‌شنبه 21 دی گزارش داد که بریتانیا و آمریکا برای پاسخ دادن به حملات حوثی‌ها در دریای سرخ توافق کردند.

پیش از آن روزنامه «تایمز» خبر داده بود که ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا در جلسه‌ای با اعضای کابینه خود و شورای امنیت ملی بریتانیا موضوع گزینه اقدام نظامی برای دادن پاسخ به حملات حوثی‌ها را بررسی کرده است.

به گزارش شبکه «BBC» سوناک با رهبر اپوزیسیون دولت بریتانیا و همچنین رئيس مجلس عوام بریتانیا نیز در این زمینه گفت‌وگو خواهد کرد و تحولات اوضاع در دریای سرخ را با آنها بررسی خواهد کرد.

اقدام نظامی قریب‌الوقوع

به نوشته روزنامه «تایمز»، دولت بریتانیا برای انجام حملاتی نظامی علیه پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن آماده می‌شود و در این راستا نحوه پاسخ به حملات حوثی‌ها در دریای سرخ را بررسی کرده است و پیش‌بینی می‌شود که این حملات به فرماندهی آمریکا علیه تعداد محدودی از پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن انجام شود.

از سویی خبرنگار «العربیه» گزارش داد که چند روز پیش یک طرح نظامی آمریکایی برای پاسخ دادن به تهدیدهای حوثی‌ها به جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده ارائه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید