انتقاد شدید از حزب راستگرای آلمان به دلیل تلاش برای اخراج مهاجران

منتقدین مواضع مطرح‌شده در آن جلسه را با طرح اولیه نازی‌ها برای تبعید یهودیان اروپایی به جزیره ماداگاسکار مقایسه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، پس از انتشار گزارش‌هایی درباره شرکت اعضای حزب «آلترناتیو برای آلمان» در جلسه‌ای که طی آن موضوع اخراج شهروندان آلمانی با اصلیت خارجی مطرح شده بود، روز پنجشنبه خواستار ایستادگی دموکرات‌ها در برابر «متعصبان راست افراطی» شد.

به گزارش «رویترز»، آلترناتیو برای آلمان انکار نکرد که دو عضو ارشد آن در ماه نوامبر در ویلایی در نزدیکی برلین در جلسه مذکور شرکت کردند، اما گفت مسائل مطرح‌شده «سیاست حزبی» نبودند.

بر اساس گزارش‌ها، در جریان آن جلسه، مارتین سلنر، مُبلّغ افکار راست‌گرایانه افراطی، طرح‌هایی برای عودت دادن «افراد آسیمیله‌نشده» دارای شهروندی آلمان به خارج از کشور مطرح کرده بود.

انتشار اخبار این جلسه منجر به خشم عمومی شد، و منتقدین مواضع مطرح‌شده طی آن را با طرح اولیه نازی‌ها برای تبعید یهودیان اروپایی به جزیره ماداگاسکار مقایسه کردند، که البته در نهایت به قتل عام یهودیان در همان اروپا تغییر کرد.

شولتس پنجشنبه در ایکس نوشت: «ما صرف نظر از اصلیت، رنگ پوست، و یا اینکه چقدر شخصی برای متعصبان با اوهام آسیمیلگی ناخوشایند است، از همه محافظت می‌کنیم. باید از تاریخ درس گرفت. دموکرات‌ها باید کنار هم بایستند.»

به گفته رویترز، حزب آلترناتیو برای آلمان، با نظر به مشکلات مالی فزاینده در این کشور و کاهش شدید کیفیت خدمات عمومی به خاطر افزایش مهاجران، در نظرسنجی‌های پیش از انتخابات منطقه‌ای و اروپایی در سال جاری در حال اوج‌گیری است.

در واکنش به این مشکلات، تمام جریان‌های سیاسی آلمان متعهد شده‌اند که جلوی مهاجرت غیرقانونی را بگیرند، اما این باعث شده آلترناتیو برای آلمان، که مقابله با مهاجران سیاست اصلی‌اش است، برجسته‌تر شود.

ماکسیمیلیان کرا، کاندیدای اصلی این حزب در انتخابات پارلمان اروپا، با تاکید بر سیاست ضدمهاجری حزب متبوعش، گفت: «2.7 میلیون نفر در سال 2022 به آلمان مهاجرت کردند. این کشور ما را نابود می‌کند! فقط آلترناتیو برای آلمان می‌تواند جلوی این فاجعه را بگیرد و آنها را بازگرداند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید