مدودف: روسیه در پاسخ به حملات اوکراین احتمالا به کاربرد سلاح هسته‌ای متوسل خواهد

معاون رئیس شورای امنیت روسیه: حمله اوکراین به سکوهای پرتاب موشکی روسیه به هیچ وجه دفاع از خود نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه هشدار داد که تلاش اوکراین با کاربرد موشک‌های دوربرد غربی برای منهدم کردن سکوهای پرتاب موشکی روسیه، احتمالا به دلیلی برای متوسل شدن مسکو به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تبدیل خواهد شد.

مدودف، پنج‌شنبه 21 دی، در صفحه «تلگرام» خود نوشت: «کییف معتقد است که بهترین راه برای مبارزه با روسیه، انهدام سکوهای پرتاب در تمام خاک روسیه با موشک‌های دوربردی است که از غرب دریافت می‌کند».

معاون رئیس شورای امنیت روسیه، با طرح پرسشی درباره معنای این اقدام اوکراین، افزود: «این تنها یک معنا دارد و آن این‌که آنها (مقامات اوکراینی) مخاطره می‌کنند و در ذیل اتخاذ تدابیر مندرج در بند 19 اصول سیاست کشور روسیه در زمینه بازدارندگی هسته‌ای که عبارت از تجاوز به روسیه با استفاده از سلاح‌های متعارف و تهدید عینی علیه موجودیت کشور روسیه است، قرار می‌گیرند.»

او همچنین خاطرنشان کرد که حمله به سکوهای پرتاب موشکی روسیه به هیچ وجه دفاع از خود نیست، بلکه مبنایی مستقیم و روشن برای استفاده مسکو از سلاح‌های هسته‌ای علیه کییف است.

مدودف در پایان اظهارات خود همچنین هشدار داد که «همه وارثان هیتلر، موسولینی، پتن و دیگران در اروپا امروز که از نازی‌ها در کییف حمایت می‌کنند باید این را به خاطر داشته باشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید