محافظه‌کاران خواستار برکناری رئیس مجلس به دلیل «همدستی» با جو بایدن شدند

جمهوری‌خواهان اذعان دارند که برکناری جانسون و تلاش برای انتخاب رئیس جدید برای چندمین مرتبه قانونگذاران جمهوری‌خواه را به جان هم می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری‌خواهان محافظه‌کار مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده به دلیل آنچه «همدستی» مایک جانسون، رئیس جمهوری‌خواه مجلس با جو بایدن، رئیس‌جمهوری دموکرات آمریکا نامیدند، خواستار برکناری جانسون شدند.

به گزارش «فاکس نیوز»، جمهوری‌خواهان تندرو به خاطر همکاری جانسون با چاک شومر، رئیس دموکرات سنا، به منظور تصویب یک بودجه موقت که از تعطیل شدن دولت بایدن جلوگیری کرد، نسبت به وی خشمگین هستند.

نیک لَنگووردی، نماینده جمهوری‌خواه نیویورک، در این باره گفت: «هرکسی در آن جهت گام بردارد، نشان می‌دهد که درکی از اهمیت این موضوع ندارد که ما باید اکثریت را در مجلس حفظ کنیم. ظاهرا فقط دنبال خرابکاری هستند، و در این راستا با جو بایدن همدستی می‌کنند.»

چیپ روی، نماینده جمهوری‌خواه تگزاس نیز به احتمال تلاش برای «خالی کردن کرسی» رئیس مجلس اشاره کرد و گفت: «نمی‌گویم که همین الان این پیشنهاد را روی میز می‌گذارم. ولی هم نمی‌گویم که شاید همین فردا آن را روی میز نگذارم.»

کوین مکارتی، رئیس اسبق مجلس، که طی یک دوره طولانی درگیری داخلی میان جمهوری‌خواهان به ریاست رسید، برای اینکه رای منتقدان و مخالفان خود را جلب کند، آستانه خالی کردن کرسی را به یک نماینده کاهش داد، به این معنی که تنها اگر یک نفر خواهان برکناری وی شود، این موضوع باید به رای عمومی گذاشته شود. این آستانه از آن زمان تغییری نکرده است.

برخی جمهوری‌خواهان که نخواستند نام‌شان فاش شود به فاکس نیوز گفته‌اند که معامله جانسون با شومر مشابه معامله‌ای است که مکارتی در دوران ریاست مجلس با بایدن کرد، که باعث شد محافظه‌کاران مکارتی را کنار بگذارند.

از زمانی که جانسون با همتای خود در سنا به توافقی دست پیدا کرد که از تعطیلی دولت بایدن جلوگیری می‌کرد، وی نیز به تهدیدهای مشابهی همچون موارد علیه مکارتی دچار شده است.

در عین حال، جمهوری‌خواهان اذعان دارند که برکناری جانسون و تلاش برای انتخاب رئیس جدید برای مجلس، برای چندمین مرتبه قانونگذاران جمهوری‌خواه را به جان هم می‌اندازد و شکاف‌های درون‌حزبی را افزایش می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید