در پی هشدار کاخ سفید؛ آمریکا گزینه‌های پاسخ به حملات حوثی‌ها را بررسی می‌کند

جان کربی:همه توان خود را برای محافظت از کشتیرانی در آبراه بین‌المللی دریای سرخ به‌کار خواهیم گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با هشدار کاخ سفید به حوثی‌ها، شبکه خبری «NBC» به نقل از وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» گزارش داد که واشینگتن در حال بررسی چند گزینه برای پاسخ به حملات حوثی‌ها در دریای سرخ است.

کاخ سفید شامگاه چهارشنبه 20 دی حملات فزاینده حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن علیه کشتیرانی در دریای سرخ را «فزاینده» توصیف کرده تاکید کرد که ایالات متحده با شرکای خود درباره اقدامات پیش‌رو در صورت ادامه چنین حملاتی رایزنی خواهد کرد.

در همین راستا جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت:« حوثی‌ها تهدید می‌کنند و کشتی‌های تجاری که دارای روابطی با کشورها در همه نقاط جهان هستند را هدف می‌گیرند که برخی از آنها به‌هیچ وجه ارتباطی با اسرائیل ندارند.. این حملات نامشروع و فزاینده است».

کربی در ادامه اظهارات با بیان این‌که به گروه حوثی‌ درباره ادامه برهم زدن امنیت در آبراه دریای سرخ هشدار می‌دهیم گفت:«همه توان خود را برای محافظت از کشتیرانی در آبراه بین‌المللی دریای سرخ به‌کار خواهیم گرفت».

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با بیان این‌که «حملات حوثی‌ها در دریای سرخ آزادی کشتیرانی بین‌المللی را تهدید می‌کند»، همچنین گفت:«به حوثی‌ها هشدار دادیم و حق انتخاب دارند و عواقب حملات خود متحمل خواهند شد».

شایان ذکر است که در واکنش به حملات موشکی و پهپادی بی‌سابقه سه‌شنبه شب به کشتی‌ها در دریای سرخ و هدف گرفتن کشتی‌های آمریکایی و بریتانیایی در این آبراه بین‌المللی، پیش‌تر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا در اظهارات جداگانه‌ای، ضمن تاکید این‌که ایران باید پشتیبانی خود از حوثی‌ها را متوقف کند هشدار دادند که این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت تهران در یمن «عواقب بزرگ» ادامه حملات خود علیه تجارت جهانی در آبراه بین‌المللی دریای سرخ را متحمل خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید