اذعان شرکت بوئینگ به وجود مشکلات فنی در پی جداشدن در اضطراری هواپیمای مسافری

اذعان مدیرعامل بوئینگ به وجود نقایص فنی، یک روز پس از آن مطرح شد که شرکت هواپیمایی آمریکایی «آلاسکا ایرلاینز» اعلام کرد، پیچ و مهره‌هایی را در برخی از هواپیماهای بوئینگ «مکس 9» پیدا کرده است که به خوبی محکم نشده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وقوع سوانح اخیر هواپیماهای بوئینگ، نگرانی عمومی جهانی؛ به‌ویژه در محافل خطوط هوایی شناخته‌شده را برانگیخته است.

دیو کالهون، مدیرعامل بوئینگ، سه‌شنبه 19 دی ، در ارتباط با این فضای نگرانی شدید، با اذعان به مسئولیت این شرکت غول‌پیکر در صنعت هوانوردی در سانحه پرواز «آلاسکا ایرلاینز» در جمعه گذشته، متعهد شد شفافیت تمام‌عیار در رسیدگی به این پرونده، رعایت شود.

کالهون طی جلسه‌ای در کارخانه بوئینگ در رنتون، در ایالت واشینگتن گفت که این شرکت با اذعان به اشتباهات خود با این موضوع تعامل خواهد کرد و در هر مرحله، شفافیت مطلق و کامل را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش «وال استریت ژورنال»، موضوع به همین جا ختم نشد، زیرا اظهارات مدیرعامل بوئینگ، یک روز پس از آن مطرح شد که شرکت هواپیمایی آمریکایی «آلاسکا ایرلاینز» اعلام کرد، پیچ و مهره‌هایی را در برخی از هواپیماهای بوئینگ «مکس 9»پیدا کرده است که به خوبی محکم نشده بودند.

از سوی دیگر بیانیه «آلاسکا ایرلاینز» در پی اعلام شرکت هواپیمایی آمریکایی «یونایتد ایرلاینز» مبنی بر این بود که در بازرسی اولیه از درهای خروج اضطراری کنده‌شده در ناوگان هواپیماهای بوئینگ «737 مکس 9»، تعدادی از پیچ‌ها پیدا شدند که به‌خوبی محکم نشده بودند.

روشن شد که دو خلبان پرواز 1282 خطوط آلاسکا در ارتفاع 16 هزا پا، در معرض باد شدید و صدای کرکننده از عقب هواپیما قرار گرفتند که ناشی از سوراخی به اندازه در اضطراری بود.

این در حالی است که کالهون توضیح نداد، منظورش از بروز «اشتباه» در این سانحه هوایی که منجر به فرود اضطراری «بوئینگ 737 مکس 9» بعد از کنده‌شدن در خروج اضطراری هنگام پرواز داخلی از پورتلند به اونتاریو در ایالت کالیفورنیا، چیست.

بازرسی‌های فنی جدید

«بوئینگ 737 مکس 9» مجهز به خروجی‌های اضطراری متعدد است و به همین دلیل شرکت بوئینگ امکان حذف برخی از این خروجی‌ها را با استفاده از دوشاخه، در صورت کافی‌بودن تعداد خروجی‌های باقی مانده نسبت به تعداد صندلی‌های هواپیما، به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

اظهارنظرهای زیادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که میزان ایمنی و مناسب بودن این هواپیماها را به ویژه پس از تصمیم اخیر مقامات آمریکایی و تعلیق موقت استفاده از این نوع هواپیما در چند کشور جهان، زیر سوال برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید