ژاپن: به پشتیبانی از اوکراین علیه روسیه ادامه می‌دهیم

کامیکاوا طی یک جلسه مطبوعاتی در ورشو به خبرنگاران گفت که به اوکراین رفته است تا همبستگی پایدار ژاپن با اوکراین را نشان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوکو کامیکاوا، وزیر خارجه ژاپن، طی سفر اخیر خود به لهستان، که حین آن سرزده به اوکراین نیز سفر کرد، اعلام کرد کشورش به پشتیبانی از اوکراین در نبرد دفاعی خود علیه روسیه ادامه می‌دهد.

به گزارش «فاکس نیوز»، کامیکاوا در ورشو با رادک سیکورسکی، وزیر امور خارجه لهستان دیدار کرد، و بعدا تاج گلی روی مقبره «سرباز گمنام» لهستانی قرار داد. وی همچنین با آندره دودا، رئیس‌جمهوری لهستان ملاقات کرد.

کامیکاوا که از شنبه به لهستان رفته بود، به‌طور سرزده به اوکراین سفر کرد، و در آنجا تعهد کشورش برای حمایت از کی‌یف در برابر تعرض مسکو را اعلام کرد. وزیر خارجه ژاپن از طرف توکیو متعهد کمک 37 میلیون دلاری به صندوق ذخیره «ناتو» به منظور تهیه پهپادهای شناسایی برای اوکراین شد.

پس از بازگشت به ورشو، کامیکاوا طی یک جلسه مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که به اوکراین رفته است تا «همبستگی پایدار ژاپن با اوکراین» را نشان دهد. وی همچنین از لهستان به خاطر نقش خود در کمک به پناهندگان اوکراینی ستایش کرد.

به گفته وزیر خارجه ژاپن: «ژاپن برای پایان دادن به حملات روسیه علیه اوکراین در کوتاه‌ترین زمان ممکن و همچنین برای برقراری صلح عادلانه و ماندگار، به همکاری با لهستان ادامه خواهد داد.»

کامیکاوا و سیکورسکی سپس طی یک کنفرانس خبری مشترک گفتند که ژاپن و لهستان شرکای استراتژیک قوی هستند و قصد تقویت روابط خود را دارند. کامیکاوا گفت که دو کشور در اصول و ارزش‌های خود متحد هستند. دو طرف خاطرنشان کردند که مذاکرات آنها بر وضعیت آسیای شرقی متمرکز شده است.

در پایان، وزیر خارجه لهستان به خاطر زلزله در شبه‌جزیره نوتو که تاکنون به مرگ حداقل 168 نفر انجامیده است، به همتای ژاپنی‌اش تسلیت گفت، و اقدامات سریع و گسترده توکیو برای کمک به زلزله‌زدگان را ستود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید